Pytania Krzysztofa Garlińskiego

1. Dwie uchwały: Uchwała nr 168/12 (w sprawie podziału gminy na stałe okręgi wyborcze…) i nr 186/12 (w sprawie przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie odwołania Wójta Gminy Celestynów) Rady GC z dn. 30 sierpnia 2012 r zostały powieszone w dniu 10.09.2012 r. na wszystkich tablicach ogłoszeniowych na terenie gminy. Rano następnego dnia ta druga uchwała zniknęła ze wszystkich tablic (na pewno z 2 tablic w Zabieżkach i z dwóch w Regucie), nie wyłączając tej w urzędzie gminy. 13 września interweniowałem telefonicznie w tej sprawie u Sekretarza (DK). Również MS. Nie widziałem efektu w UG. Na pozostałych tablicach nadal nie ma.
Pytanie: Kto się boi słowa „referendum” i kto nie chce rozpowszechnienia informacji?
2. Mieszkańcom ul. Akacjowej w Zabieżkach wójt naliczył opłatę adiacencką za wyremontowaną ulicę. Wszyscy mieszkańcy odwołali się do SKO. Skutecznie. Mamy już kilka odpowiedzi o anulowaniu tej bezprawnej decyzji. Należy podkreślić, że w całej gminie wójt obciążył podatkiem tylko mieszkańców tej ulicy.
3. Pracownicy UG dokonywali spisu psów w gospodarstwach na polecenie wójta.  Niektórym mieszkańcom tłumaczyli, że radni chcą wprowadzić podatek od psów.
4. Na stronie www.celestynow.pl informacja fotograficzna z utwardzenia ulic pogodnej i Wiatracznej w Regucie (oczywiście z wójtem na jednym z nich). Sukces!!! Tyle, że za własne pieniądze jeden z radnych załatwił destrukt i utwardził drogi.
 5. Dlaczego prawie nic w gminie się nie działo, dopóki wójt nie dowiedział się o realności podjęcia uchwały o referendum?
Reklamy

Dodaj swój komentarz. Podanie swoich danych jest dobrowolne. Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s