Sportowe wsparcie demokratycznej inicjatywy referendum

logo winnings sixBlog internetowy: „WinningSix o sporcie przede wszystkim” napisał:
[…] 24 lutego br. będzie miało miejsce referendum gminne
w sprawie odwołania przed końcem kadencji p. Stefana Traczyka ze stanowiska wójta. Czy odwołanie Traczyka ze wójtowskiego stołka
jest szansą na rozwój sportu w naszej gminie?

Nie jest łatwo jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od tego, kto miałby ewentualnie zastąpić obecnego wójta. Jeżeli byłaby to osoba, która choć w niewielkim stopniu lubi sport, to już samo to zwiększa szansę na to, że coś w tej dziedzinie się ruszy.

Z pewnych poufnych źródeł wiem, że w przypadku gdy wyniki referendum pokażą porażkę Traczyka jest bardzo duża szansa na to, że w przedwczesnych wyborach na wójta wystartuje osoba, dla której sport jest bliski. Dla Ciebie jako mieszkańca gminy Celestynów, który uprawia sporta a pewnie też występuje w Celestynowskiej Lidze Szóstek Piłkarskich ta informacja jest ważna.

Wyobraź sobie, że taki wójt bardziej będzie skłonny dofinansować takie sportowe inicjatywy jak l C.K.K.S. Sokół, Akademię Młodego Piłkarza i przede wszystkim rozgrywki CLSP,  a to również jest z korzyścią dla Ciebie. Dzięki  finansowemu wsparciu z gminnego budżety byłbym w stanie rozwijać celestynowską ligę szóstek na poziomie przez siebie narzuconym. Pieniądze przeznaczyć można chociażby na znacznie fajniejsze nagrody, można by również zorganizować oficjalną galę zakończenia sezonu w lokalu czy nakręcić profesjonalny film promujący rozgrywki. Możliwości jest od groma. W zeszłym roku stworzyłem strategię rozwoju rozgrywek „CLSP” na lata 2012-2015, w której wpisanych jest szereg przeróżnych inwestycji poprawiających atrakcyjność ligi. W dokumencie zawarłem również organizację innych turniejów piłkarskich rangi mistrzowskiej. Oczywiście bez kasy nic człowiek nie zdziała i tutaj w dużej mierze liczę właśnie na UG Celestynów. Niestety przy obecnych władzach ścisła współpraca nie jest możliwa – znam to z autopsji.

W zeszłym roku jako stowarzyszenie złożyłem wniosek do budżetu o zabezpieczenie środków w wysokości 18 tys złotych. Pieniądze miałby w całości zostać wykorzystane na działanie stowarzyszenia, a w głównej mierze na rozwój „CLSP”. Już teraz wiem, że takiej kwoty nie otrzymamy. W projekcie ustawy budżetowej na 2013 rok zabezpieczonych zostało tylko ok. 46 tys złotych na organizacje pozarządowe. To bardzo niewiele zważywszy, że chętnych po te pieniądze jest wielu a i och potrzeby są znacznie przewyższające zatwierdzony budżet.

24 lutego br. będzie referendum w sprawie odwołania Traczyka z funkcji wójta, odpowiedz sobie na pytanie: Czy jestem zadowolony z pracy wójta Stefana Traczyka? A następnie podejdź do urny i oddaj głos. […].Żeby było jasne, ja nikogo nie namawiam do niczego, każdy ma swój rozum i sam dokona wyboru, pamiętać jednak trzeba, że każda decyzja ma swoje skutki.

O co w ogóle chodzi  z tym referendum? Dużo by tu pisać, nie chcę zagłębiać się w ten temat, ponieważ bardziej od tego interesuje mnie kwestia sportu. Jeżeli chciałbyś się dowiedzieć czegoś na ten temat, odwołuje Cię do niezależnego forum samorządowego Celestynowa  www.ostrze.wordpress.com (czyli celestynka.pl)

źródło: http://www.winnigsix.blogspot.com/2013/01/zagosuj-za-lub-przeciw.html

Dziękujemy!

Reklamy