Wójt znów skarży. Tym razem chce większego wynagrodzenia.

W ubiegłym tygodniu wójt zaskarżył Uchwałę Rady gminy obniżającą
mu wynagrodzenie. Przypomnijmy, ta sama rada na podstawie tych samych artykułów podniosła wynagrodzenie wójtowi na początku kadencji. Wtedy nie było sprzeciwu wójta.

Ustalanie wysokości wynagrodzenia wójtowi należy do kompetencji Rady. Teraz wójt zaskarża obniżkę pensji, jako godzącą w jego prawa pracownicze… Zaskarżona uchwała według naszej wiedzy jest kalką tej o podwyżce. Zmieniły się jedynie kwoty w dół. Oczywisty wniosek – jak zwykle do wysnucia przez Państwa – naszych czytelników.
Co jeszcze wójt może zaskarżyć? Poczekajmy. Mamy nową, świecką tradycję:
wójt wg siebie samego powinien wyrazić zgodę na obniżkę wynagrodzenia. I na koniec pytanie do Państwa… Rada wskazała oszczędności w budżecie i zaproponowała 6%-owe zaciśnięcie pasa na wszystkich działach, wójt natomiast przeznaczył najpierw wielkość obniżki swojej pensji na powołanie wicewójta a teraz walczy o odzyskanie wynagrodzenia.  Zatem jeśli wójt zaskarży skutecznie uchwałę to czy wicewójt zostanie odwołana ze stanowiska? Ile razy Państwo w ostatnich latach mieliście podwyżkę swojego wynagrodzenia? Jak oceniacie zachowanie wójta? Zapraszamy do lektury argumentów wójta aby nie odchudzać mu jakże skromnego w ciężkich czasach portfela:

niezasadna skarga Traczyk wynagrodzenie 01

niezasadna skarga Traczyk wynagrodzenie 02 niezasadna skarga Traczyk wynagrodzenie 03 niezasadna skarga Traczyk wynagrodzenie 04 niezasadna skarga Traczyk wynagrodzenie 05 niezasadna skarga Traczyk wynagrodzenie 06 niezasadna skarga Traczyk wynagrodzenie 07


„Wójt powinien zarabiać mniej?”
Artykuł Artura Kubajka o opisanej uchwale: TUTAJ

Na co poszły zaoszczędzone pieniądze z wynagrodzenia wójta? TUTAJ

Reklamy

2 myśli w temacie “Wójt znów skarży. Tym razem chce większego wynagrodzenia.

  1. Pietrek pisze:

    Jak Stefankowi kasa nie odpowiada to niech sobie poszuka innej roboty – to normalna sytuacja na rynku pracy. Masz dwa wyjścia – albo akceptujesz nowe warunki albo szukasz nowego pracodawcy.

Dodaj swój komentarz. Podanie swoich danych jest dobrowolne. Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s