Osoba z bliskiego otoczenia wójta pracownikiem SB?

IPN BIPZa GCO:  „W Celestynowie aż głośno od tematów podrzucanych przez środowisko związane z CIS. Pozwoliliśmy sobie dorzucić swój kamyczek do tego ogródka. Tym razem na tapetę wędruje kolejna osoba publicznie znana: Adam Kieler. Osoba ostatnio  związana
z „traczykowym” CIS-em, autor stałej rubryki felietonów w wydawanym przez CIS Kurierze Sąsiedzkim (cykl okiem Adama), aktywny i wspierający Traczyka, m. in. członek Rady Społecznej przy SP ZOZ Celestynów, członek Obwodowej Komisji Referendalnej
w Starej Wsi,
 członek Obwodowej Komisji Wyborczej Nr 2 w wyborach do Sejmu i Senatu (powołany Zarządzeniem Wójta Nr. 183/2011), członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, o bardzo ciekawej, jak się okazuje, przeszłości.
Dotarliśmy do interesujących informacji w IPN…

Adam Leonard Kieler, urodzony 19-03-1948 w Stryjkowie, syn Eligii widnieje w aktach IPN pod sygnaturą IPN BU 1756/15 (-). 29 marca 1971 roku rozpoczął pracę jako oficer
w referacie ds. służby bezpieczeństwa w Otwocku. Od 1 lipca był starszym inspektorem wydziału  III, sekcji II „A” w Warszawie, od grudnia 1977 kierownikiem sekcji IV „A” wydziału III, a od czerwca 1978 piastował stanowisko kierownika wydziału III-1 sekcji IV. Od dnia przyjęcia do KMiP MO realizował zadania na odcinku pionu III zajmującego się walką z działalnością antypaństwową w kraju (IPN BU 1756/15, k. 89). Był na tyle aktywny, że dorobił się stopnia Starszego Inspektora wydziału V-1 (zajmującego się centralnymi ogniwami opozycji w przemyśle) w Stołecznym Urzędzie Spraw Wewnętrznych.

Jak widać w naszej gminie ilość osób uwikłanych w niechlubną przeszłość rośnie. […]
W nieciekawym towarzystwie porusza się nasz wójt. Pytanie, czy te same standardy moralne, których środowisko Traczyka domaga się od Filipowicz-Żaroń, zastosuje wobec Kielera…

Źródło:http://katalog.bip.ipn.gov.pl/showDetails.do?lastName=kieler&idx=&katalogId=0&subpageKatalogId=2&pageNo=1&osobaId=57938& „

Reklamy

6 myśli w temacie “Osoba z bliskiego otoczenia wójta pracownikiem SB?

 1. Anonim pisze:

  Widzę że eks. esbek Kieler cierpi na manię wielkości. Niech jeszcze pociągnie ten fascynujący szkic historyczny aż do Piastów… Nikogo bufonie nie obchodzi Twoja rodzina. Służyłeś w SB a teraz wspierasz swoim doświadczeniem wójta. Prapraprapradziadek też walczył z opozycją słowiańską na usługach Ottona? Śmieszny jesteś. W 66 doktorat jak się robiło to już wiemy. Gówno warte te doktoraty.

  • Anonim pisze:

   Witam serdecznie,

   Muszę przyznać że faktycznie Gal Anonim nie potrafi czytać ze zrozumieniem. W poście poniżej nikt nie pisze o tym że doktorat był zdobyty w 1966 r. tylko znacznie później. Zresztą z tej ilości jadu i stylu wypowiedzi widać że doktorat nigdy nie był w twoim zasięgu.
   Ciekawe co ty zrobiłeś dla Ojczyzny albo którykolwiek z twoich przodków – założę się o flaszkę wódki (pewnie cię to zachęci) że nie masz odwagi o tym napisać – choć pewnie i nie ma o czym.
   Warto by przestać patrzeć wstecz a zacząć w przód – chyba że tylko takie argumenty posiadasz Anonimie – a założę się o drugą flaszkę wódki (co najpewniej wzmocni drżenie w twoich przepitych rączkach) – że tego nie potrafisz.
   Dodatkowo twierdzę że Pan Adam jest człowiekiem uczciwym i założę się o trzecią flaszkę wódki że nie zrobił nikomu nic złego oprócz tego że pracował w służbach dla Polski takiej jaka wtedy była.
   Przestań gardłować Anonimie dopóki sam się nie odważysz ujawnić kim jesteś i czego dokonałeś.

   pozdrawiam serdecznie

   Andrzej Borowski

 2. Admin pisze:

  Cóż, panie Adamie:

  1) Czytać ze zrozumieniem to znaczy, zrozumieć też to, że odnosi się Pan w swoich komentarzach do cytatu a nie naszych słów. Oj… trochę nas pan rozczarował.

  2) Zarzuty o braku publikacji Pana życiorysu widać – bezzasadne… My nie czekamy przed monitorem komputera w nadziei, że wyleje się akurat teraz jakaś żółć do skomentowania. Mamy rodziny i czas na odpoczynek od utarczek z wójtem.

  3) Co do Gala. To już jakaś, CISowska paranoja. Bez komentarza. Nas jest kilkoro. Szukajcie dalej bo widać bardzo wam zależy, zaczynając od pana, przez wójta, jego żonę, panią Adamską i na panu Mrozowskim kończąc. Prawda boli gdyż liczba reakcji na różnych płaszczyznach i pana komentarze po prostu nas zaskoczyły. Zabolało? Może zastanowicie się następnym razem zanim kogoś zniszczycie swoją propagandą, pozwami, szkalowaniem i oskarżeniami.

  4) Wybielanie relacji z wójtem może pan sobie darować – szkoda czasu i nikt w to już nie uwierzy. Za późno na tłumaczenia, mleko się rozlało.

  5) Tylko winny się tłumaczy.

  6) Proszę policzyć swoje błędy. Pan jest wykładowcą? Fakt, do polityki nie trzeba wszechstronności, której los poskąpił jej również panu samorządowemu mentorowi.

 3. Anonim pisze:

  Szkoda, że nie publikujecie mojego uzupełnienia do mojego życiorysu.Galowi brak jest odwagi spojrzeć prawdzie w oczy. W CIS uczestniczę nie jako poplecznik Pana Wójta, ale jako członek społeczności samorządowej. W kwestii ideologii – różnice między mną a Panem Wójtem są tak odległe, jak Berlin od Pekinu. Galowi brak jest jednak inteligencji na tyle, że nie rozróznia orła od skowronka. Ja nie stosuję norm etycznych wobec Pani Izabelii, a wręcz usprawiedliwiam jej /jeżeli jest to prawdą/ postawę jeżeli miała ona charakter ideologiczny. Przecierz nie jest koniecznym bezkrytyczne patrzenie na instytucję , z którą się nie zgadzam, lub widzę działanie na szkodę Państwa. Przecież Pani Izabella nie służyła w pionie polityczno-wychowawczym LWP, zatem nie
  była związana linią ideologiczną z PZPR, poprostu robiła co chciała. Proponuję aby Gall Anonim
  napisał coś na temat POP PZPR w Celestynowie, na pewno będzie bardzo ciekawe.
  Na temat „Koprówki” Gall Anonim zna już moje stanowisko, dobrze by było, aby poznał opinie na ten temat mieszkańców Gminy Celestynów.
  Piszący i czytający ze zrozumieniem Adam Leonard Kieler

 4. Anonim pisze:

  W uzupełnieniu dodaję: Gal anonim winien odnależć moje ulotki z okresu kandydowania do RG, i tam podałem gdzie pracowałem – oświadczenie lustracyjne jeszcze nie obowiązywało. Ponadto przeszedłem feryfikację w roku 1990 pozytywnie, a wroku 1992 odszedłem w stan spoczynku z KGP. Zatem jeżeli będziesz dalej grał tym materiałem to przeczytaj ze zrozumieniem Konstytucję RP.

 5. Anonim pisze:

  Galu anonimie! jak się podaje czyjeś dane i IPN-u także, to należy podać je pełne. Pominołeś fakt, że kandydowałem do Rady Gminy Celestynów, że byłem adiunktem w jednej ze Szkł Wyższych MSW, że obroniłem dysertację doktorską w Wojskowym Instytucie Historycznym, że w latach 1966
  1968 byłem robotnikiem z V grupą uposażenia w PIT w Warszawie, że ukończyłem OSU nie uzyskując stopnia oficerskiego. Zapomniałeś także, że brat mojego dzidka Adam Keller służył w latach 1923-1939 w Oddziale Drugim Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i Departamencie Politycznym MSW / Defie/ w stopniu pulkownika. Zapomniałeś także dodać, że mój pradziadek i jego dzieci, w tym mój dziadek byli wokoło 1870 roku założycielami i właściicelami wsi Janowice i Wandzin pow. mńskiego rejencji siedleckiej a także założycielami i członkami P. O. W. pow. mińskiego, założycielami Kasy Stefczyka itp. Bardzo dobrą pracę na ten temat / o osadnictwie w rejonie mińskim, napisała Pani Janina Kołakowska / myślę , że wystarczy odwiedzić Uniwersytet Warszawski i zajrzeć do biblioteki. No cóż w rzetelność Twojej informacji nie wierzę. Myślę, że nauczyłeś się pisać, lecz ze zrozumieniem tekstu idzie Ci gorzej. Moja propozycja jest taka, dużo czytaj.
  Pozdrawiam Adam Leonard Kieler vel Keller

Dodaj swój komentarz. Podanie swoich danych jest dobrowolne. Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s