Co z absolutorium dla wójta Traczyka za 2012 rok?

Trwają posiedzenia Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Celestynów. Radni obradują
nad udzieleniem lub nieudzieleniem wójtowi Stefanowi Traczykowi kolejnego, corocznego absolutorium – tym razem za 2012 rok. Przypomnijmy, że przez dwie pół swoje kadencje (to już ponad 4 lata) pan Traczyk nie uzyskał absolutorium poza jednym przypadkiem –
na początku pierwszego roku po wygraniu wyborów, czyli w spadku za poprzedniego wójta Tomasza Atłowskiego. Czy zanosi się na kolejny, piąty rok bez poparcia Rady?
Z naszych informacji wynika, że wójt Traczyk już rozpoczął rozmowy z poszczególnymi radnymi aby otrzymać poparcie.

W swoich analizach komisja rewizyjna (a następnie Rada) powinna uwzględnić wyniki swojej całorocznej działalności kontrolnej, jak również rezultaty takiej działalności podejmowanej przez inne komisje rady czy też organy kontroli zewnętrznej (NIK, RIO, UKS). Jednocześnie w swoich ocenach Rada nie powinna ograniczyć się do kryterium legalności działania organu wykonawczego, równie istotne są bowiem kryteria celowości, rzetelności
i gospodarności.

W zeszłym roku było tak: KLIKNIJ

Natomiast w tym roku Regionalna Izba Obrachunkowa wydała poniższą opinię na temat wykonania budżetu przez organ wykonawczy (wójta) w Gminie Celestynów.
Zwracamy Państwa uwagę na fragment:

RIO 2012 wynagrodzenia

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

Całość opinii RIO:
RIO Stefan Traczyk opinia 2012 (1)RIO Stefan Traczyk opinia 2012 (2)RIO Stefan Traczyk opinia 2012 (2aa)RIO Stefan Traczyk opinia 2012 (2a) RIO Stefan Traczyk opinia 2012 (4)

Reklamy

5 thoughts on “Co z absolutorium dla wójta Traczyka za 2012 rok?

 1. Anonim pisze:

  No właśnie adminie, i dlatego wójt nie może mieć absolutorium :):) Przecież to oczywista oczywistość. I jestem w szoku: „Wójt z założenia nie jest zły”.
  Idzie nowe? czy to tylko chochlik drukarski? :D:D

  • Admin pisze:

   To takie oczywiste. Jak kogoś spotykasz na swojej drodze to nie zakładaj, że jest przestępcą. Szata nie zdobi człowieka, podobnie jak garnitur marnego zarządcę. Trzeba dokładnie poznać osobę zanim powie się stanowczo, że ten człowiek np. nie powinien pełnić funkcji publicznych. Co więcej, należy z nim rozmawiać i przekonywać o tym, że świat nie jest urządzony jego, jedynie słuszną modłę. Dać szansę. Oczywiście do pewnego czasu. Moim zdaniem nasi Radni i tak są bardzo długo cierpliwi. Referendum się odbyło ale, że chce im się jeszcze walić głową w mur? Bardzo jestem ciekawy absolutorium w tym roku. Jednak nie ciekawi mnie wynik na tak czy na nie. Interesuje mnie czy radni: Gąsiorowski, Klejn, Konefał i Strzeżysz zmienią zdanie? Swoją drogą to wstyd otrzymać tylko jedno absolutorium i to jeszcze za czas swojego, krytykowanego poprzednika.

  • realista pisze:

   Stefan? Chciałbyś żeby szło nowe? Żeby wszyscy klaskali, zapraszali na imprezy, robili zdjęcia, przepraszali, że żyją i hołubili bijąc czołem o chodnik kiedy wójt przechodzi? To jest życie i krytykę należy przyswajać i korygować swoje postępowanie a nie odrzucać i szydzić. Zresztą do ciebie i tak nic nie dociera.

  • Admin pisze:

   Wójt nie jest z założenia zły. Rada a w cześniej komisja rewizyjna ocenia realizację zapisów budżetu 2012 r. RIO wydało swoją opinię pozytywną z uwagami. RIO opiera się na wynikach księgowych. Radni to nasi przedstawiciele z terenu. Oni znają realia i historię współpracy z organem wykonawczym. Radni wiedzą jakie pieniądze uchwalili i na jaki cel oraz co za te kwoty zgodnie z zapisami było w 2012 roku zrealizowane a co nie. Sprawozdania finasowe to jedno a realizacja planów to drugie. Przykłady namacalne i wszystkim znane: choćby plany budowy drogi Glina – Jatne, schody wejściowe do urzędu gminy lub oczyszczalnia w Regucie.

Dodaj swój komentarz. Podanie swoich danych jest dobrowolne. Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s