Echo ujadania czyli po bojkocie demokracji mamy propagowanie anarchii. CIS… kolejna odsłona prawdziwego oblicza?

Jaki ten świat jest zły?!  Niczym wójtowe echo, niemalże jak kalka słów naszego włodarza podczas referendum o odwołanie wójta Stefana Traczyka ze stanowiska, Celestynowska Inicjatywa Samorządowa (CIS, stowarzyszenie tegoż samorządowca) publikuje swój komentarz do wniosku Komisji Rewizyjnej
o nieudzielenie absolutorium panu Traczykowi za 2012 rok
. Metoda wciąż ta sama,
już nudna, niczym zdarta, zacinająca się  płyta grająca w kółko natarczywą pieśń ujadania na swój ciężki los, czyli jestem wójtem bez absolutorium i żadne słowa krytyki mnie
nie dotyczą. Urażone, wielkie EGO. Obserwujemy sytuację gdy sprawowanie władzy wykonawczej nie za bardzo wychodzi ale jeszcze tak nie było żeby jakoś nie było.
Trzeba tylko zamknąć usta zdroworozsądkowym wyborcom i przeczekać burzę.
A co tym razem zaserwowało nam to coraz bardziej ośmieszające się stowarzyszenie?

Na stronie internetowej CIS możemy ponownie przeczytać „celowe pomyłki”,
o nawoływaniu do potępienia referendum (czyli robienie sobie żartów z tych mieszkańców, którzy poszli głosować) oraz poetyckie porównania – mające zdyskredytować pięciu, jednomyślnych w tym roku radych Komisji Rewizyjnej Rady Gminy. Ta błazenada jest już od dawna dość żenująca. To mieniące się zapleczem samorządowym p.Traczyka stowarzyszenie, publikuje listy od „Dżdżownic” o panu Kleksie, wykazując się totalną ignorancją zapisów wg Ustawy o finansach publicznych. Już chyba nikt nie bierze słów tego CIS’owskiego mechanizmu propagandy na poważnie. Przykład?

Fragment z błędem: cyt. z CIS „[…] Na schody przed uzrędem radnym zabrakło pieniędzy. […]” Hmmm… a jak jest na prawdę?

Z wniosku o nieudzielenie absolutorium możemy przeczytać:

” Brak realizacji zadania inwestycyjnego „Budowa pochylni zewnętrznej dla osób niepełnosprawnych i remont schodów wejściowych do Urzędu Gminy w Celestynowie. Przetarg zamieszczono na BIP w dn. 11.12.2012 r. z terminem składania wniosków
na 27.12.2012 r. Środki finansowe w kwocie 110.000 zł na zabezpieczenie w/w zadania zostały zabezpieczone Uchwałą nr 145/12  Rady Gminy Celestynów z dnia 31 lipca 2012 r. z gwarancjami urzędników, że zostanie zrealizowane (opis w załączniku do wniosku, część C pkt. 6 oraz D w całości). 

A tu oficjalna, „zdarta płyta” pana wójta:
228 tysiecy na schody w Celestynowie Traczykźródło: http://bip.celestynow.pl/public/get_file_contents.php?id=266437

I komu zabrakło? Odpowiedzcie Państwo sobie sami. Kto z Was robi …. ?
Cała treść „poematu” przy którym pękają zajady i bolą boki od śmiechu, poniżej. Czyżby stowarzyszenie CIS poza „troską” o samorząd zajęło się kabaretem? Przedruki zapewne niedługo ukażą się lokalnej, „wiarygodnej „w prasie. Pośmiać się będzie można podczas czytania (za przeproszeniem) w WC. Pośmiać… ponieważ do innych celów papier jest zbyt śliski.

Cyt. CIS (pisownia oryginalna):

AA, czyli Anarchia Absolut(oryj)na – list od mieszkanki
2013-06-18 08:08:27

       Nad drogami gminy Celestynów zebrały się czarne chmury, z których wyłonił się proroczy krąg czarnoksiężników, debatujący jak by tu zrobić, żeby się nie narobić i nie wydać  złamanego grosza. 

Tylko, że drogi w Dąbrówce, Glinie, Jatnym, nie są fantastyczną bajką z cyklu „Akademia Pana Kleksa” w której główny bohater zbiera od swych podopiecznych „senne lusterka” w których odbijają się ich sny. Sny niedobre, niedokończone, głupie i nieodpowiednie idą do śmietnika, a pozostają tylko te, które spodobały się panu Kleksowi. Analogicznie jest z naszymi drogami. Powiadają, że z drogi Jatne – Glina najbardziej są zadowolone zające i dziki. W imieniu zwierząt dziękujemy.

Kolejnego krzywego wątku dociekliwości radni doszukiwali się w śmierdzącej sprawie tematu oczyszczalni. Uprzejmie informujemy, że ze względów na wrażliwe noski, oczyszczalnia, gdzie by nie powstała, tam by odorem śmierdziała. Przesuwana z miejsca na miejsce drażni wyczulone zmysły powonienia absolutnie wszystkich mieszkańców powodując u każdego z nich poczucie wielkiej krzywdy.

W ramach panującego kryzysu ekonomicznego sprzedaż działek, nie cieszyła się zbytnim zainteresowaniem, ale zawsze można się wybrać ze straganem na poszczególne targowiska w powiecie i rozłożyć się z  ofertą sprzedaży – obok worków z kartoflami i wielkich kapuścianych głów. 

Jeśli chodzi o brak parkingu przy ośrodku zdrowia w Celestynowie, nie ma co narzekać – po prostu w ramach promocji zdrowego stylu życia, oraz wspieranie zachowań proekologicznych w gminie, to zachęta do poruszanie się na rowerach.

Na schody przed uzrędem radnym zabrakło pieniędzy. Ale nic to. Zrobi się drewniane schody klejone kropelką, bo długo trzyma. Innym awaryjnym wyjściem może być ustawienie trampoliny przed Urzędem Gminy w taki sposób, że odbijając się z dołu dolatujemy wprost na balkon, do referatu obsługi rady gminy. Radni będą szczęśliwi mogąc bezpośrednio witać się z każdym petentem załatwiającym z doskoku swoje sprawy w urzędzie.

Jeśli chodzi o rolny i żyzny  gruntowo plac zabaw w Dąbrówce to powstała koncepcja uprawy szczawiu. Koncepcje były konsultowane w biurze poselskim S. Niesiołowskiego.

Co do wzmianki o wynagrodzeniach osobowych pracowników, to pracownicy byli bardzo szczęśliwi za brak wynagrodzeń w grudniu przed świętami Bożego Narodzenia.  Idąc dalej tym tropem to jeśli radni sobie życzą rodzenie dzieci odłożyć można na okres pomiędzy 60 – 70 lat, nowoczesne techniki leczenia dają wiele możliwości również na starość.

Proszę Państwa, mimo pozytywnych opinii,  ale zgodnie z tradycją, radni Gminy Celestynów złożyli wniosek o nieudzielenie absolutorium dla Wójta za rok 2012r, dodajmy, że Regionalna Izba Obrachunkowa  w nadesłanym sprawozdaniu z wykonania budżetu przez Wójta za rok 2012 zaopiniowała POZYTYWNIE!!! 

Tym samym serdecznie dziękujemy naszym kochanym, gospodarnym 9 radnym, którzy w ramach wyimaginowanego referendum narazili naszych mieszkańców na niepotrzebny, bezcelowy wydatek, który kosztował naszą gminę prawie 23 tyś złotych. Jeśli nie oddadzą tych pieniędzy tak jak obiecywali, to odrobią w polu przy uprawie szczawiu.

Dżdżownica”

________

Na koniec co do pozytywnej oceny RIO. Wykrzykniki panie wójcie nie są potrzebne.
Powtarzane natrętnie kłamstwo staje się powoli wiarygodną plotką a ułuda w swoją nieomylność doprowadziła już nie jednego uzurpatora pod bramę wyjściową
z napisem: pycha. RIO zawarło pozytywną opinię z uwagami, o których jak zwykle
nie raczy pan wspomnieć. Bo po co? Prawda? Cyt. z opinii RIO:

” Z analizy sprawozdania o wydatkach budżetowych wynika, iż w dziale
50, rozdz. 75023 w § 4010 „wynagrodzenia osobowe pracowników wykonane wydatki
przekroczyły o 62 353,36 zł kwotę wydatków zaplanowanych u Uchwale budżetowej
2012 r. Komisja zgodnie z uwagą Składu Orzekającego RIO zwraca uwagę,
iż dokonanie wydatków ze środków publicznych bez upoważnienia określonego uchwałą budżetową może stanowić naruszenie dyscypliny finansów publicznych.

Ponadto nasi Radni zwracają uwagę we wniosku absolutoryjnym, że wójt a teraz CIS
nie uwzględnił podjętej przez Radę Gminy Uchwały Nr. 201/2012 z 06.11.2012 r.
w sprawie wynagrodzeń pracowniczych Urzędu Gminy. Bo po co prawda?
We wniosku o nieudzielenie absolutorium Radni poza tym umieścili zapis:

Pomimo, że pozytywna ocena sprawozdania sporządzonego zgodnie z zasadą rzetelności i zgodności z prawem, przy założeniu zgodności budżetu wykonanego
z budżetem uchwalonym, co prawda wyklucza możliwość nieudzielenia absolutorium
to należy jednak zauważyć, że nie chodzi tu jedynie o zgodność rachunkową budżetu uchwalonego i wykonanego, ale także o zgodność budżetu uchwalonego i wykonanego w jego sensie zadaniowym. Przyjęcie sprawozdania z wykonania budżetu, przy jednoczesnym wykazaniu różnic między budżetem uchwalonym a budżetem wykonanym (zarówno
w ujęciu zadaniowym, jak i rachunkowym), nie wyłącza możliwości nieudzielenia absolutorium (Uchwała siedmiu sędziów NSA z 17 lutego 1997 r., sygn. akt FPS 8/96, „Prawo Gospodarcze” z 1997 r. nr 5).
            Komisja Rewizyjna zwraca szczególną uwagę na wydatek opisany w ust. 4 pkt. a) niniejszego wniosku, dokonany ze środków publicznych bez upoważnienia określonego Ustawą budżetową, Uchwałą budżetową, planem finansowym bądź przekroczeniem zakresu tego upoważnienia lub z naruszeniem przepisów dotyczących wydatków,
co może stanowić naruszenie dyscypliny finansów publicznych w rozumieniu art. 11 Ustawy z dn. 17.12.2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (t.j. Dz.U. z 2013 r., poz.168).”

Całość wniosku o nieudzielenie absolutorium p.Traczykowi za 2012 rok: TUTAJ.

…a do ujadania coraz bardzie skompromitowanego CIS… powoli się przyzwyczajamy.
Taka rola. Bardzo przykro to czytać, że tak „szlachetna inicjatywa” posługuje się
po raz kolejny tandetnymi chwytami spychającymi jej członków na krawędź śmieszności. Krótko: niepoważne. Śmiech 🙂

(Uwaga! Czytanie w pracy a szczególnie w celestynowskim Urzędzie Gminy, groziło nieopanowaniem śmiechu zanim otworzą się drzwi do pokoju…Można zaliczyć wpadkę
przed przełożonym :-))
_____________________________________________________

Inne artykułu o podobnej treści:

Wójt Stefan Traczyk kolejny raz bez absolutorium?
Czy poparcie Rady stopnieje do zera?

Posted on 14 Czerwiec 2013

“Obiekty” w celestynowskim parku

Posted on 14 Czerwiec 2013

O wyroku Sądu Administracyjnego w sprawie Uchwały Referendalnej. Kawa na ławę.

Posted on 12 Czerwiec 2013

Uzasadnienie do wyroku jest bardzo istotną częścią dokumentu. Rzucamy więcej światła
na poruszany we wpisie: Nieomylny majestat wójta. Kto kolejny pod Sąd, na Policję
lub do Urzędu Skarbowego?
 wyrok sądowy. Dlaczego pomimo wyroku wynik referendum “poszedł w świat”, co konkretnie zaskarżył Stefan Traczyk i kto jest przyczyną całego bałaganu legislacyjnego dowiecie się Państwo z poniższej treści:

Czytaj dalej →

Reklamy

3 thoughts on “Echo ujadania czyli po bojkocie demokracji mamy propagowanie anarchii. CIS… kolejna odsłona prawdziwego oblicza?

 1. Odziany w garnitur zaradny nie radny ( o klapkach nie wspomne). pisze:

  Z dzisiejszego tekstu na CIS wynika że sami już nie wierzą w swojego kandydata na następną kadencje który ma wizję tylko w trakcie wyborów stosując zasadę „obiecanki cacanki a głupiemu radość”. Ciekawe co jeszcze wyszukają, proponuje sprawdzić jakie mają samochody , telefony, telewizory, laptopy, rowery, skutery, motory, domy, kochanki, kochanków ile mają dzieci, psów, kotów itp.
  Chyba według CIS Radny powinien być bezradny a nie zaradny zapewne wtedy łatwiej nim by było sterować i kusić go wygodami w tandetnym wykonaniu. Prawda w oczy kole i CIS zamiast pochwalić co się zdziałało jedzie po tych co chcą coś zrobić. Jak za dawnych czasów. Obywatelska inicjatywa zduszona w zarodku. A tak nawiasem ciekawe czy Pan Wójt stawi czoło opozycji ( a opozycja rośnie w siłę) i przyjmie zaproszenie na sesje czy jak w zeszłym roku rzuci na biurko L4 i będzie skarżył uchwałę.

 2. Zdroworozsądkowy pisze:

  CIS kompromituje się coraz bardziej. Dzisiejszy wpis tego stowarzyszenia zasługuje naprawdę na ocenę ludzi nieodpowiedzialnych i manipulujących czytelnikiem. Zresztą nie pierwszy raz. Ja zaczynam się bać tego stowarzyszenia. Są nieobliczalni, nerwowi, zazdrośni, bezkrytyczni i bez braku dystansu do rzeczywistości. Jacyś frustraci. Świadczą o tym zawistne publikacje. Czepiają się ubioru radnych ?! Wcześniej czepili się zarobków. Wciąż jakieś insynuacje i animozje. Czy CIS zarejestrowany jest u Państwa Traczyków w domu?

 3. 1234 pisze:

  Proponuję przekazać mieszkańcom, sołtysowi i koniecznie przedsiębiorcom z Jatnego,
  jak Wójt nazywa nas wszystkich (Powiadają, że z drogi Jatne – Glina najbardziej są zadowolone zające i dziki). Takich słów użył też na przedostatnim spotkaniu sołeckim w Ostrowie.

Dodaj swój komentarz. Podanie swoich danych jest dobrowolne. Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s