Czy się stoi czy się leży ponad 8000 zł się należy

Poniżej zamieszczamy wyrok Sądu Administracyjnego w sprawie kolejnej skargi (kto to zliczy?) wójta Stefana Traczyka na Uchwałę Rady Gminy Celestynów. Pan Traczyk domagał się w swoim piśmie (m.in. TUTAJ)  przywrócenia mu obniżonego (bezpodstawnie jego zdaniem) wynagrodzenia. Kliknij >>> WYROK SĄDU <<< kliknij    wsa wynagrodzenie wójt Traczyk
Procedurę odwołania się radnych od nieprawomocnego wyroku nr II SA/Wa 755/13-WSA
w Warszawie, prawnik wycenił na kwotę bagatela – 6000 zł. Z naszych informacji wynika,
że Rada Gminy nie chce ponosić tak wysokich kosztów z budżetu gminy.
Wobec tego pensja wójta wywinduje w górę?

Powstają więc pytania:

 1. Czy zabieg prawniczy braku opinii projektu uchwały w sprawie obniżki pensji był z góry zamierzony przez wójta? Chodziło wcześniej o to aby uniemożliwić wszelkimi sposobami obniżkę pensji panu Traczykowi? Pisaliśmy o tym tutaj: Pensja wójta do korekty  (opublikowano 10 grudnia 2012)
 2. Czy wójt po uchyleniu uchwały na temat obniżki swojego wynagrodzenia odwoła powołaną panią wicewójt Magdalenę Mąka? Jak sam się wyraził w wywiadzie dla Linii Otwockiej: „- Dzięki zaoszczędzonym pieniądzom z mojej pensji, która została zmniejszona, mogliśmy zatrudnić zastępcę wójta”. Wywiad tutaj: kliknij LINK
  lub przeczytaj wywiad z archiwum <<< kliknij.
 3. Jak długo jeszcze, pomimo wysiłków Rady Gminy będzie trwać ciche przyzwolenie wyborców na brak jakiejkolwiek, prawomocnej krytyki dla człowieka, któremu obce są słowa: pokora, współpraca, pluralizm i demokracja?

Podsumowanie.
Zamieszczony wyrok mówi m.in o tym, że:
Skarga oceniana w świetle przytoczonych przez p. Stefana Traczyka kryteriów zasługuje na uwzględnienie, lecz z powodów innych niż podniesione
w zarzutach skargi
.
Zasadniczą kwestią, jaka pojawia się w niniejszej sprawie jest rozstrzygnięcie, czy w ramach kompetencji rady gminy do ustalania wysokości wynagrodzenia wójta, mieści się także możliwość podjęcia uchwały, w której wynagrodzenie takie zostanie ustalone w wysokości niższej, niż przewidywała to poprzednio obowiązująca uchwała w przedmiocie wynagrodzenia wójta.
Ostateczne wnioski do wyciągnięcia pozostawiamy jak zwykle – Wam – Drodzy Czytelnicy.

Wcześniejsze wpisy na temat wynagrodzenia wójta Stefana Traczyka, czyli walka Radny Gminy aby wynagrodzenie obecnego wójta było adekwatne do jego pracy:

Budżet na 2013 rok i pensja wójta

Pensja wójta do korekty

Kasa za wójtowy stołek c.d.

Reklamy

2 myśli w temacie “Czy się stoi czy się leży ponad 8000 zł się należy

 1. Egon pisze:

  no właśnie nie należy sobie odpuszczać, nie można dawać przyzwolenia na takie postępowanie, skoro wójt i inne organy przedstawicielskie nie są związane instrukcjami wyborczymi to tylko w taki sposób można monitowac ich działania, władza absolutna się wójtowi marzy….

 2. paragraf pisze:

  odpuście sobie te działania bez sensu. Widać że wójt robi z wami co chce, nie po to siedzi w Sejmie z prawnikami aby dać się złapać na formalizmie prawnym. Załatwia was od strony formalnej nie merytorycznej, a wy idziecie na to jak ćma do ognia. Wczytajcie się w uzasadnienie wyroku i działajcie zgodnie z zawartymi tam wskazówkami Sądu. Może zdążycie przed końcem kadencji ?

Dodaj swój komentarz. Podanie swoich danych jest dobrowolne. Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s