Rozsądny głos z Rady Gminy w sprawie podziału Celestynowa

O podziale Celestynowa na sołectwa pisaliśmy już nie raz. Dlaczego temat znów wraca?
A no, nie ważne co się mówi, Przewodniczący Rady Gminy Celestynów Romuald Ziętala referendum sołectwaważne
o kim się nie mówi. Idą wybory
i trzeba odwrócić uwagę pewnych „problemów”? Jak skoordynować wyborczą uwagę z mniej istotnymi
na dziś tematami? Rozsądny głos
w tej sprawie przedstawia przewodniczący Rady Gminy Celestynów – Romuald Ziętala. Materiał video w 5 minucie 52 sekundzie relacji: TUTAJ
źródło: tvp.pl: Kurier Mazowiecki

O co chodzi? Wcześniejsze wpisy na ten temat:

“Podziału ciąg dalszy …”

Posted on 25 Luty 2014by 

Jak temat podziału Celestynowa na dwa sołectwa wygląda oczami mieszkańca? Wpis poniżej:

źródło: amr.bloog.pl     Samorządowo

“Podziału ciąg dalszy …    08. 02.2014  |  10:18

Od lat Wójt Gminy Celestynów (a może jego urzędnicy, może jakieś lobby mieszkańców) “konsultuje” podział Celestynowa na dwa sołectwa. Pisałam o tym na bloogu, ponieważ
i dla mnie (mieszkanki gminy) ta sprawa jest ważna:
Czytaj dalej →

 

Chcą podzielić Celestynów!

Posted on 7 Luty 2014by 

Zbliżają się wybory na wójta gminy Celestynów (jesień 2014). Naturalne jest to, że każdy z kandydatów będzie stosował własną taktykę przekonywania do siebie wyborców.
Jedną z metod postępowania jest np. odciąganie uwagi opinii publicznej od chociażby oceny obecnych działań kandydatów. Jest to nic innego jak stosowanie tzw. tematów zastępczych. Naszym zdaniem jest to praktyka przemycania pod płaszczykiem “troski” tego, co ma zająć umysły mieszkańców. W takich chwilach zawsze warto postawić pytania: jakie jest źródło finansowania nowych (starych) pomysłów i przede wszystkim dlaczego teraz stara się wywołać akurat taką dyskusję? Zatem troska czy temat zastępczy na temat podziału Celestynowa przed wyborami na wójta? Obwieszczenie poniżej:

Czytaj dalej →

“Iza” napisała:
Chcą dzielić i gminę i ludzi i łupki:
http://www.bip.karczew.pl/public/get_file_contents.php?id=94365

Temat podłapał “CiałoiSpryt”:
No, No nieźle, powierzchnia prac na terenie gminy imponująca – 75km2, ciekawe czy bidula Wójt wie, czy może znowu będzie zaskoczony, a może Radni coś wiedzą? Dla zwykłych śmiertelników to masakra –
http://zielonewiadomosci.pl/tematy/energetyka/wydobycie-gazu-lupkowego-bezpieczne-dla-srodowiska/

A naszym zdaniem – pan włodarz wiedział, nie powiedział a kiedyś powie, że to było tak…

 

Reklamy

4 myśli w temacie “Rozsądny głos z Rady Gminy w sprawie podziału Celestynowa

 1. Mieszkaniec pisze:

  Rada powinna podjąć uchwałę o wyodrębnieniu funduszu sołeckiego do 31 marca rok poprzedzający dlatego temat drąży się aktualnie aby zdążyć jeszcze z uchwała o podziale. Rada nie przyjmując uchwały o wyodrębnieniu środków z budżetu ukróci wszelkie spekulacje na temat podziału Celestynowa na sołectwa. Bo jak na razie tylko tym mydlą oczy chętni podziału że to niby zwiększą się pieniądze dla dodatkowego sołectwa, tylko pytanie czyim kosztem bo znający budowę budżetu wiedzą że te dodatkowe środki to nie żadne zewnętrzne pieniądze tytko te co mamy podzielone na więcej części.Walka idzie o 25 tysięcy z 29 milionów. Czy w tych wszystkich tekstach ile to zyskają mieszkańcy ktoś uwzględnił koszt diety dla sołtysa, koszt dodatkowej papierkowej pracy urzędników co z a tym idzie patrząc na przyrost urzędniczy znów jakiś etacik. Jedno z pytań jakie się nasuwa to czy wschodnia część będzie brała pod uwagę ze zachodnia ma placówki oświatowe które pochłaniają mnóstwo kasy i za chwilę się okaże że wschód i zachód mają po tyle samo kasy ale w jednym wydaję się na drogi a w drugim na szkoły, przedszkole (krążą plotki o wieczystej dzierżawie terenu pod niedoszłym przedszkolem) i ośrodek zdrowia. Czy Pan Jan C. zastanawiał się nad tym wszystkim podobno jest ojcem chrzestnym pomysłu. Afera wybuchła bo źle są dzielone środki. Na zebraniu kasę dzieli demokracja czyli ci co są aktywni jak przychodzi do podziału a reszta powinna pluć sobie w brodę że nie brała w tym udziału.
  Całość tej inicjatywy dąży do tego że podzieleni będą szczuci na siebie i wtedy będzie można zacierać ręce bo jak sołectwa się będą gryzły między sobą to nikt nie będzie patrzył na ręce gospodarzowi który jednym coś skapnie drugim coś skapnie a trzecim powie że dwaj pierwsi nie dali, nie pozwolili, lub nie starczyło bo tamci zabrali. Raj na ziemi dla …….(tu każdy może sobie dopowiedzieć- dla mnie kojarzy się z czymś zimnym)
  cdn..

 2. Sting pisze:

  Szkoda tylko, że najwyższa władza samorządowa w gminie – zarówno stanowiąca, jak i wykonawcza, wypowiada publicznie takie […], mieszając swoimi „swobodnymi” wypowiedziami ludziom w głowach.

 3. Sting pisze:

  Statut Gminy Celestynów:
  㤠45
  1. Jednostki pomocnicze gminy tworzy, znosi, łączy, dzieli oraz określa ich granice rada gminy w drodze odrębnych uchwał.
  2. Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia, zniesienia, połączenia, podzielenia oraz
  określenia granic jednostki pomocniczej gminy musi być poprzedzone konsultacją z
  mieszkańcami gminy”, a Pan Przewodniczący Rady Gminy mówi – „…Podczas referendum, które by się odbyło podczas wyborów samorządowych…”
  Pytanie do autora postu – czy rzeczywiście mamy do czynienia z głosem rozsądku Rady Gminy, czy z fantazją nie mającą niczego wspólnego z przepisami prawa?
  Pominąć oczywiście należy tryb wyznaczenia daty referendum, czyli całą procedurę z tym związaną, ale to już chyba było przerabiane 😉

Dodaj swój komentarz. Podanie swoich danych jest dobrowolne. Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s