Radni „rozjechali” wójta. Zaskakujący ruch Rady. Nie będzie kiełbasy wyborczej dla Stefana Traczyka.

Na wczorajszym (28 kwietnia 2014 r.), łączonym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej i Komisji Finansów i Inwestycji pod przewodnictwem radnych Jacka Poplewskiego i Pawła Felczyka, nasi radni zaskoczyli wójta i podległych mu pracowników decyzją, która będzie dziś głosowana na Sesji Rady Gminy o godz. 18:00 w celestynowskim urzędzie.
Radny Zawada (wow!) złożył wniosek o zmianę zadania inwest. z rozbudowy na budowę nowego przedszkola w Celestynowie, natomiast przewodniczący Ziętala zaproponował przesunięcie WSZYSTKICH wolnych środków w kwocie 1 480 000 zł (co daje w sumie ponad 1 800 000 na ten cel w budżecie) również na budowę nowego PRZEDSZKOLA
w Celestynowie metodą tradycyjną. Jaka była reakcja wójta, kto podniósł rękę głosując ZA i co wynikło z tego więcej? …czytajcie poniżej.

Jak pisaliśmy wcześniej TUTAJ (kliknij ten link) radni zostali zaskoczeni planami inwestycyjnymi przedstawionymi przez Stefana Traczyka, poprzez forsowanie przesunięć wydatków poza przyjętymi ramami budżetu na 2014 rok i to jakimś dziwnym trafem
przed jesiennymi wyborami na stanowisko wójta. Zapachniało kiełbasą wyborczą przy niebogatej kasie gminnej a wszystko w imię dobra mieszkańców na kolejną kadencję obecnego wójta. Kampania Stefana Traczyka nabrała tempa w roku wyborczym. Pojawiły się nie planowane wcześniej odcinki dróg (wpis na ten temat: kliknij ten link), place zabaw (nagłaśnianie w mediach niepopularnych decyzji radnych dbających o gminne wydatki – KLIKNIJ LINK do wywiadu radnego Stanisława Pawlaka z Reguta w 3 minucie, 58 sek. materiału).
Nasi radni zadali pytanie: co ze starymi obietnicami wyborczymi? Co kadencje pytano np. o przedszkole w Celestynowie. Przypomnijmy sobie ulotki wyborcze pana Traczyka.
Co z poniesionymi wydatkami na ten projekt? Co z planami? Zwodzeni wciąż radni
i zaskakiwani pomysłami, które mogą być realizowane z gminnej kasy i przysłużą się
jak co kadencję do obiecanek wyborczych Traczyka, powiedzieli dosyć manipulowania opinią publiczną! Wczorajszą decyzją (dziś głosowanie na sesji) odebrano wójtowi Traczykowi kiełbasę wyborczą. Postanowiono o budowie nowego przedszkola za pieniądze wolne w budżecie. Nie trafią one do wydatków, którymi wójt mógłby zdobywać propagandowe poparcie (gdyż z realizacją zazwyczaj jest słabo). Przedstawiono realizację budowy przedszkola w Kołbieli. Dlaczego oni potrafią a nasza gmina co rok słyszy tylko
o czymś czego kolejni radni nie mogą zweryfikować ?! Nie chcemy kontenerowego przedszkola. Chcemy murowane jak w Kołbieli, takie jakie wizytowali nasi radni dzięki uprzejmości tamtejszych władz. Zatem nie będzie propagandowych wydatków Traczyka? Wszystko na nowe przedszkole? Radni, trzymacie swoje, stanowcze stanowisko!
Na koniec: radny Zbigniew Konefał zagłosował przeciw zaopiniowaniu takiego wniosku
na wczorajszej komisji. Jakie będzie głosowanie na sesji? Podobno ma być nieobecny
(co za przypadek?!) Zobaczymy jak zagłosuje radna pani Klejn. Głosowała podobnie jak radny z Dyzina.
Może dziś radni dowiedzą się także czegoś więcej o konieczności zapłaty około 1 700 000 zł z gminnej kasy do Urzędu Skarbowego? Co się stało? Znów jakieś niejasności? Błędy? Ponownie będzie to wyciszone? Oczekujemy informacji! To przecież nasze podatki! Wczoraj na komisji radni widzieli jedynie pospuszczane, urzędnicze głowy, kiedy pytali
o powyższą sumę. Radni, dopytajcie też jak się mają nasze wydatki za ścieki do Otwocka? Co z tą sprawą? Wygraliśmy czy przegraliśmy sprawę? Zapłacimy karę za urzędnicze decyzje czy nie? Dlaczego jest tak cicho? Sumując wspomniane dwie sprawy, uszczuplilibyśmy budżet naszej gminy o ponad 3 miliony złotych? I kto nam to zwróci? Jest się czym chwalić i zamieciemy pod dywan? Archiwum na ten temat TUTAJ.

Reklamy

6 thoughts on “Radni „rozjechali” wójta. Zaskakujący ruch Rady. Nie będzie kiełbasy wyborczej dla Stefana Traczyka.

 1. Anonim pisze:

  W tej gminie są doceniane tylko układy. Nie docenia sie ludzi którzy dużo zrobili dla społeczności gminnej formie wolontariatu.

 2. skarbonka2004 pisze:

  Komentarz do posiedzenia komisji z dnia 28.04.2014
  Wczorajsza komisja przypominała nie po raz pierwszy jarmark.
  Wójt cieszył się ,iż udało mu się napuścić mieszkańców na radnych.
  Agresywne zachowanie niektórych uczestników dyskusji Wójt z racji i powagi sprawowanego
  urzędu powinien przywołać do porządku a nie śmiać się.Oznacza to brak szacunku dla przyszłych
  wyborców.
  Skutecznie podbużały panie Karczewska i pani Wileńska nie rozumiejąc iż rozbudowa kontenerowa/modułowa/ to nic innego jak zwykłe baraki budowlane połączone razem/22 szt/,
  żadne merytoryczne uwagi nikt nie przyjmował.
  Decyzja Radnych o budowie przedszkola metodą tradycyjna na 50 lat a nie na 10 lat/kontener/
  jest słuszna a z długami my mieszkańcy będziemy zmagać się latami.
  Wszyscy uwieżyli , iż będzie tak cudownie w 2006roku po kadencji Wójta Atłowskiego.

 3. Mieszkaniec pisze:

  Czy to prawda, że Wójt wprowadził zarządzenie w którym zwiększa kwotę do której nie musi robić zapytań ani nic (tylko zleca robotę) z 1’600 euro netto do 2’000 euro netto ???????????????
  W związku z tym wszystkie umowy do 10’000 zł brutto robi sobie z wolnej ręki ???????????? Radni kochani, Wójt ma Was=Nas coraz większym poważaniu. Aneksja budżetu ?????

 4. Mieszkaniec pisze:

  Nie napisaliście, że wójt miał oczy jak pięć złotych i wymamrotał jedynie: „- To na drogi nic nie będzie?”. Ano na takie kawałeczki żeby się przypodobać – nie będzie. Tu 50 metrów tam 100 i każdemu po cukiereczku, żaróweczkę i sadzonkę sosny 🙂 Zrób Pan coś Panie Traczyk porządnie jedno przez 4 lata. Mija już osiem i skutecznie to pan dzielisz a nie łączysz. Zresztą szkoda słów.

Dodaj swój komentarz. Podanie swoich danych jest dobrowolne. Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s