Radni po raz kolejny chcą nowego przedszkola w Celestynowie

To już przynajmniej trzecia próba radnych w kierunku odnowienia i poszerzenia możliwości infrastruktury edukacyjnej dla najmłodszych w naszej gminie. Po fiasku zapowiadanego przez wójta Stefana Traczyka przedszkola obok szkoły podstawowej
w Celestynowie a następnie po niewykorzystaniu przez władzę wykonawczą stworzonej szansy na modułowe przedszkole przy ul. Szkolnej, wczoraj na Sesji Rady Gminy radni uchwalili przesunięcie środków finansowych na budowę nowego przedszkola.
Radni życzyliby sobie obiekt murowany, który posłuży maluchom, rodzicom i personelowi przez wiele, kolejnych lat.


Uchwałę (na wcześniejszy wniosek radnych o czym pisaliśmy TUTAJ) podjęto 10-cioma głosami ZA przy nieobecności sceptyków takiego rozwiązania w Radzie: pani Malwiny Klein i Zbigniewa Konefała.
Ponadto radni podjęli uchwałę (wbrew krzywdzącej nagonki medialnej na Radę Gminy prowadzonej przez niektórych przedstawicieli urzędu) na temat pożyczki (25 tyś. zł)
dla OSP, dotyczącej budowy placu zabaw w Dyzinie zapowiadając pilnowanie kwestii
jej zwrotu (dociekliwi mogą odnieść inne, historyczne wrażenie a każdy z nas podatników jak pożycza to lubi kiedy mu się pieniądze oddaje).
Podczas posiedzenia umilkły wzburzone jeszcze w poniedziałek głosy grupki mieszkańców (nie będących wcześniej gośćmi posiedzeń), którzy domagali się budowy przedszkola metodą kontenerową. Co ciekawe, pytany podczas poniedziałkowej komisji wójt:
która technologia jego zdaniem jest korzystniejsza, nie potrafił jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Dziś zapewne już takiego dylematu mieć nie będzie 🙂
Radni uzyskali też odpowiedź od pana Stefana Traczyka świadczącą o trwającym postępowaniu sądowym w sprawie zadłużenia wobec otwockiego OPWiK za odbiór ścieków poprzez gminną kanalizację. Otóż według wójta żadnej sprawy wciąż nie przegraliśmy. Hm, oddłużamy… ..em …am… (ktoś kiedyś się chwalił).
Pożyjemy, zobaczymy.

W krótkiej relacji pomijamy sugestie pana Traczyka na temat „robienia sobie kampanii” przez byłego członka Rady Gminy – obecnego na Sesji… co stało się już standardem walki
o jego, kolejną kadencję i zwyczajnie robi się to nudne i niesmaczne.

Wcześniejszy artykuł wraz z Państwa komentarzami na ten temat: TUTAJ.

Reklamy

7 myśli w temacie “Radni po raz kolejny chcą nowego przedszkola w Celestynowie

 1. skarbonka2004 pisze:

  Drodzy Mieszkańcy !
  Zacznę tak oficjalnie. Myślę , iż wielu z nas nie wierzy papierowej celestynce w której wójt przedstawia swoje wątpliwe sukcesy. Obecnie na najbiższej sesji z uporem maniaka będzie się starał o pożyczkę długo terninową . Zadłużenie gminy jest tak duże , iż w następnych latach trzeba
  dobrego fachowca żeby wszystkie nietrafione decyzje wyprostować.
  Jestem zwolennikiem budowy przedszkola tradycyjnego ,nowoczesnego co najmnej na 50 lat.
  Jeżeli będzie taka potrzeba społecznie udzielę fachowę pomocy w realizację tego projektu.
  Jestem zaszokowany dezyzją budowy hali sportowej gdzie kasa jest pusta.
  Wybory 16 listopata i wszystkie decyzje służą tylko i wyłącznie kampani wyborczej.
  O innych pomysłach budowy oczyszczalni ścieków , kanalizacji nie wspomnę.

  Pozdrawiam Stefan Mariusz Kowalski

 2. rodzic pisze:

  Miejmy tylko nadzieje, że choć raz nie będziemy dużo gorsi od Kołbieli i przedszkole na 175 dzieci zbudujemy za podobne jak tam 3 175 000 zł.

 3. Rumcajs pisze:

  To prawda, że Traczyk nie wie co robić z pracującymi emerytami? Pani dyrektor podstawówki ma skróconą podobno przez niego kadencję bo weszła w wiek emerytalny? W czerwcu Traczyk rozpisał konkurs na jej stanowisko. A przecież wiadomo, że to jego celowa robota. J.S.Nowak staruje na wójta w listooadzie. W ten sposób ten wójt politycznymi zagrywkami blokuje sobie konkurencję. Cwane? Żenada.

  • egon pisze:

   jak nie wie co robić z emerytami – jednego trzyma usilnie na stanowisku dyrektora przedszkola, i cale zamieszanie o rozbudowe to poniekąd kampania ibydwiga tych państwa…

Dodaj swój komentarz. Podanie swoich danych jest dobrowolne. Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s