Przed drugą turą plotki górą? Szybkie dementi zainteresowanych.

No cóż, Drodzy Wyborcy… plotka to też oręż w walceZrzut ekranu 2014-11-19 o 12.25.38
o władzę. Doświadczaliśmy przecież tego nikczemnego sposobu dezinformacji już niejednokrotnie. Ostatnie lata obfitowały w artykuły prasowe dyskredytujące m.in. radnych
i byłych pracowników urzędu. Jak tylko ktoś „podskoczył”, „wychylił się” lub „wyszedł przed szereg” to jakoś tak dziwnie usuwał się w cień z życia publicznego. Naciski, pomówienia, po prostu ploty niszczą konkurentów.
A co słychać dziś na mieście? Co „mówi ulica” przed drugą turą wyborów 30 listopada:  nowy wójt Kwiatkowski kontra stary wójt Traczyk? Poniżej trzy ploty zasłyszane
z chodnika i sklepowych kolejek oraz błyskawiczne dementi, które uzyskaliśmy. Komu zależy na negatywnej kampanii…? Odpowiedzcie sobie Państwo sami.

Plotka:
„Nowy wójt powoła na swojego zastępcę (vice wójta) kogoś z nazwiskiem Grajda.”
Dementi: Nie prawda. Wiadomość potwierdzona z kręgów zbliżonych do Witolda Kwiatkowskiego. Krótko – bzdura. To już kiedyś raz było grane, prawda?

Plotka:
„Nowy wójt planuje zamknąć definitywnie szkołę w Regucie.”
Dementi: Nie prawda. Witold Kwiatkowski bardzo blisko współpracuje
z samorządowcami z Reguta. Nic bez ich zgody się przecież nie stanie.

Plotka:
„Kandydat na nowego wójta nie chce współpracować z Henrykiem Floriańczykiem
(już z mandatem radnego).”
Dementi: Nie prawda. Pan Floriańczyk opublikował (również poniżej na naszym forum) deklarację współpracy z Witoldem Kwiatkowskim co potwierdził osobiście.

Plotka:
„Stary (obecny) wójt wycofał się z kandydowania w drugiej turze.”
Dementi: (choć nie powinno ono należeć do nas) – nie prawda.
Pan Traczyk na dzień dzisiejszy (naszym zdaniem) jest oficjalnym kandydatem swojego komitetu wyborczego na stanowisko wójta (reelekcję) w wyborach podczas drugiej tury
30 listopada 2014. O dalsze popacie pan Stefan prosi swoich wyborców na oficjalnej stronie internetowej.

Reklamy

9 myśli w temacie “Przed drugą turą plotki górą? Szybkie dementi zainteresowanych.

 1. Ziomek pisze:

  Z cyklu „co mówi ulica”… Zastępcą wójta ma być P.Rosłoniec z Reguta ??? Czy P. Kwiatkowski odniesie się również do tej informacji.

  • Admin pisze:

   Widzę, że staliśmy się adresatami pytań do pana kandydata? Moim zdaniem na decyzji o wyborze wójta nie powinna zaważyć plotka. To wójt dobiera sobie współpracowników sam. Obecy współpracował z jednym odwołanym vice, jedną powołaną vice, jedną asystentką, jedną sekretarką i jedną bliską umocowaną do reprezentacji. Mało? Dla porównania wójt w Sobienich Jeziorach pracuje sam. Kto i czy wogóle będzie vice to kwestia wtórna. I tak na to wpływu jako wyborcy mieć nie będziemy. Ocena poczynań będzie należeć tylko do nas. Wybierzmy najpierw wójta a nie dajmy się wmanewrować w pytania i plotki o zatrudnianiu na czym zależy konkurencji straszącej czystkami w urzędzie. Już raz podczas referendum obecny wójt straszył nowymi urzędnikami. Daliście się nabrać? Teraz jest to samo. Ja tego nie kupuję. Będę rozliczać ich z wyników pracy a nie z nazwisk.

 2. Bambo pisze:

  Ponoć Stefan znów uderza w stary schemat i chodzi po domach płacząc za co on teraz chorego syna utrzyma. Jeśli to prawda to komentarz jest chyba zbyteczny.
  Mam jedynie nadzieję, że tym razem ludzie tego g…a nie kupią.

  • Admin pisze:

   Należy współczuć. Etyczna ocena pozostaje kwestią sumienia pana Stefana. To jego rodzina i to jego cena za prowadzenie kampanii. Czy moralnie uzasadniona? Litość się sprzedaje. Ja bym tak nie robił a Wy?

 3. Ola pisze:

  Gorzej będzie, jeśli powtórzy się sytuacja sprzed 4 lat, kiedy przeciwnicy p. Traczyka tak byli pewni zwycięstwa po pierwszej turze, że nie poszli na drugą…i voila! Kolejne 4 lata z ulubionym wójtem!

  • Antoska pisze:

   Problem tylko w tym, że głupota to najdziwniejsza z chorób nie cierpi sam chory ale boleśnie cierpią inni. Niestety część z nas mieszkańców została zarażona tą chorobą przez jaśnie nam panującego Wójta. Mam nadzieję, że nie dołączy do niej (głupoty) jej największa przyjaciółka próżność. Nie pozwólmy na to.

 4. skarbonka2004 pisze:

  Witam !
  Zwracam się z prośbą do mieszkańców by nie słuchali plotek.
  Zaufaliśmy Panu Witoldowi Kwiatkowskiemu i trzeba w tym dalej pozostać.
  Najtrudniejsza bitwa przed nami.
  Metody które będą wykorzystane w kampani ST napewno nie będą w porządku.
  Wiara czyni cuda
  Pozdrawiam Stefan Mariusz Kowalski

 5. Celestynów Info2014 pisze:

  Bo ludzie to plotą czasem pierdoły – za przeproszeniem. Znam taką osobę, która była przekonana, że wśród kandydatów na wójta przed pierwszą turą był również Dariusz Grajda. Swoją drogą można było odnieść takie wrażenie jakby czas cofnął się o cztery lata, gdy widziało się plakaty wyborcze Traczyka i Grajdy na jednym słupie 🙂

Dodaj swój komentarz. Podanie swoich danych jest dobrowolne. Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s