Regulamin

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usunięcia wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.

Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

Skrypt tego forum wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze. Te cookies nie zawierają żadnych informacji, które podałeś i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum. Adres email jest wykorzystywany jedynie dla potwierdzenia podanych informacji.

§1. Podstawowe pojęcia:

. użytkownik . osoba zarejestrowana na forum ostrze.wordpress.com posiadająca swój nick, która ma uprawnienia do pisania w każdym forum, głosowania w ankietach, dodawania komentarzy
-moderator . osoba odpowiedzialna za utrzymanie porządku na forum. Moderator pilnuje, aby wszystko było zgodne z regulaminem.
-sygnatura (podpis) . tekst wyświetlany pod każdym postem, który każdy użytkownik może zdefiniować.

Wymagane

– Podpis na forum ostrze.wordpress.com
– e-mail
– pozostałe dane wg uznania

Użytkownik podczas korzystania ze zbiorów forum zobowiązuję się nie powielać i nie rozpowszechniać a także nie zlecać powielania lub rozpowszechniania materiałów opublikowanych ( również sporządzonych kopii lub zdjęć) w całości, we fragmentach lub w formie cytatu, w druku lub w formie obrazu, na elektronicznych nośnikach danych lub w sieciach danych bez zgody administratora strony ostrze.wordpress.com. Zobowiązuję się również do przestrzegania praw autorskich, osobowych i nie odsprzedawania w jakiejkolwiek formie materiałów pobranych z ostrze.wordpress.com.

Administratorzy zastrzegają sobie prawo do odrzucenia podania o dostęp do ostrze.wordpress.com bez podania przyczyny.

Administrator- osoba prowadząca forum

-temat . nazwa (temat) rozpoczętej dyskusji (wątku).
-komentarz . każda pojedyncza wypowiedź w wybranym temacie.

§2. Postanowienia ogólne

Chociaż część forum jest dostępna dla gości to w znacznej części forum udział może brać każdy, kto się podpisze i poda zwój prawdziwy i potwierdzony adres e-mail. Udział w forum jest bezpłatny. Podpis, który podajesz podczas rejestracji nie może być wulgarny ani obraźliwy, nie może to też być adres strony. Użytkownicy z takim nickiem będą usuwani.
Serwis ostrze.wordpress.com nie wykorzystuje żadnych danych podanych przez użytkowników przy rejestracji w jakichkolwiek celach. Jedynie mail może być wykorzystany do kontaktu, ale nie będzie podawany osobom trzecim.

§3. Ogólne zasady

1. Zabrania się posiadania więcej niż jednego konta na forum.
2. Zawsze staraj trzymać się tematu dyskusji.
3. Zabrania się na forum umieszczania treści pornograficznych ani żadnych linków do stron o takiej tematyce.
4. Problemy techniczne itp. proszę zgłaszać do administratora po upewnieniu się ze zaistniały problem nie wynika z waszej winy.
5. Na forum zabrania się omawiania tematów oraz zagadnień nie związanych z naszym forum pod względem merytorycznym, a w szczególności omawiania i przytaczania spraw innych for – przewinienie surowo karane patrz §7, pkt 2 wyłączając upomnienia!
6. Sprawy prywatne załatwiaj przez e-mail.
7. Administrator oraz moderator są autorytetem na forum i nie należy podważać ich decyzji ani prowadzić do bezsensownej wymiany zdań próbując dojść swojej racji.

§4. Pisanie postów

1. Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania, to nie pisz wcale.
2. Pisz w odpowiednim forum. Nie pisz „gdzie popadnie”.
3. Nie umieszczaj tego samego postu/tematu w więcej niż jednym forum.
4. Zanim stworzysz kolejny temat, poszukaj na forum czy twój problem nie był już poruszany. W tym celu użyj funkcji SZUKAJ. Swój temat możesz dopisać do istniejącej publikacji zamiast tworzyć nowy.
5. Temat postu powinien w maksymalnym stopniu odzwierciedlać jego treść – pokrótce opisywać go. Tworząc nowy temat staraj się używać takich słów kluczowych przy użyciu których sam byś usiłował dany temat odszukać.
6. Nie używaj zbędnych znaków np. kilku ??? lub !!!.
7. Przestrzegaj zasady: Jeden temat – jedna publikacja.
8. W treści postu bądź precyzyjny i podawaj dokładne informacje dotyczące problemu. Pisz tak, żeby każdy Cię zrozumiał.
9. Tematy nie związane bezpośrednio z wójtem umieszczaj w kategoriach „Wójt”.
10. Nie pisz komentarzy pod swoim postem bez wyraźnej potrzeby.
11. Zabrania się używania wulgaryzmów oraz słów ogólnie uważanych za obraźliwe.
12. Staraj się unikać literówek oraz błędów ortograficznych i stylistycznych.
13. Nie pisz slangiem, który ostatnio jest popularny w internecie: tesh, jush itd.
14. Nie komentarzy typu To nikt nie wie?, Naprawdę nikt nie może mi pomóc? (szczególnie tylko kilka godzin po napisaniu tematu – na forum nie każdy zagląda co 10 minut 24h/dobę) – a dzięki powiadamianiu e-mail o odpowiedzi na pewno zauważysz, gdy ktoś Ci odpisze.
15. Forum służy do wymiany naszych myśli – wiedzy teoretycznej, praktycznej, pomysłów itd. Jest wspólnym dobrem wszystkich użytkowników – dlatego oczekuj odpowiedzi tam, gdzie zadałeś pytanie (niemile widziane są prośby o odpisanie na gg/maila/cokolwiek innego). Jeśli znajdziesz rozwiązanie samodzielnie lub gdzieś indziej, poinformuj o tym innych. Bądź współtwórcą tego miejsca, tylko wtedy ma ono szansę być w przyszłości wartościowym i pomocnym dla wszystkich (również Ciebie).
16 Nie obrażamy i nie ubliżamy, szanujemy użytkowników forum i wyrażamy się do nich z szacunkiem.

§5. Podpis

1. Podpis powinien mieć maksymalnie 20 znaków.
2. Zabrania się umieszczania w podpisie reklam i odnośników.
3. Podpis nie może zawierać żadnych słów niecenzuralnych i ogólnie uważanych za obraźliwe.

§6. Postanowienia końcowe

1. Regulamin powinien być respektowany przez każdego użytkownika forum.
2. Użytkownicy nie przestrzegający regulaminu będą karani poprzez upomnienie, ostrzeżenie a także w rażących przypadkach naruszenia regulaminu użytkownik zostanie natychmiast wydalony z forum.
3. Administratorzy i moderatorzy mają prawo do skasowania, przeniesienia, edycji tematu lub postu – gdy jego treść będzie zła i nie stosowna. W niektórych przypadkach przewinienie będzie karane zgodnie z §7, pkt 2. Administrator nie musi tłumaczyć się nikomu ze swoich decyzji.
Rejestrując się i udzielając na forum ostrze.wordpress.com akceptujesz i rozumiesz ten regulamin w równym stopniu jak regulamin: en.wordpress.com/tos
4.Sprawy nie regulowane niniejszym regulaminem są rozpatrywane indywidualnie przez Administratora forum.

Reklamy