Forum

Aby dodać nowy wątek (wpis do skomentowania przez innych) przejdź na koniec strony(dół). Każda publikacja oznacza akceptację regulaminu niniejszego bloga (forum).

Reklamy

62 myśli w temacie “Forum

 1. Nazgul pisze:

  W oczekiwaniu na aktualności „Ostrza” proponuję lekturę strony http://www.n**z – p*****k.pl gdzie kampania powoli nabiera tempa. Nasz wójt jest w pierwszej piątce najpopularniejszych (patrz czytelniku na kolumnę po prawej stronie).

 2. Jeszcze Mieszkaniec Gminy Celestynów pisze:

  Panie Stefanie Traczyk – po przeczytaniu „artykułu” pt: „Nowa droga na wakacje” muszę stwierdzić, że zasługuje pan tylko i wyłącznie na kilka konkretnych epitetów w pana kierunku. Niestety nie mogę tego zrobić, ponieważ admin tego bloga zapewne by tego nie opublikował. Zresztą nie warto zniżać się do pana poziomu.
  Odnośnie samego „artykułu” to:
  1. Jak ma się ul. Poprzeczna w odniesieniu do ul. Pogorzelskiej? Mieszkańcy ul. Pogorzelskiej – zakładam, że stan drogi wam odpowiada, ponieważ jakoś nie słychać głosów oburzenia.
  2. O jaką komunikację chodzi na ul. Poprzecznej – z opisu wynika, że jest to jakiś bulwar w Cannes.
  3. Które drogi będą otwarte do końca listopada? Listopad… ano tak – wybory.
  4. Może zamiast liczyć na wygraną o fotel wójta, lepiej od razu ogłosić się samozwańczym wójtem?
  5. „Nowa załoga na pokładzie”? – proszę o podanie proponowanych osób, z którymi chciałby pan współpracować w Radzie Gminy Celestynów
  6. Lepiej nam się będzie żyło jak będzie inna osoba na stanowisku wójta.
  7. Korzyść dla mieszkańców – owszem ale mieszkańców Gminy Kołbiel. Dla niezorientowanych podam, że w piątek na sesji Gminy Kołbiel, radni podzielili 2,1 mln złotych w związku ze zmianą adresu rozliczeń podatkowych przez Zakłady Piekarnicze „Oskroba”
  8. Porozumienie i zgoda? Owszem – po wyborach z nowym wójtem.
  9. Rozwój Gminy Celestynów? W którym kierunku ma się rozwijać „Zielony zakątek”? Jakie ma pan plany rozwoju gminy. Proponuję przeczytać ostatnią uchwałę z sesji Gminy Kołbiel (z dnia 27 czerwca 2014 roku) – tam jest odpowiedź.

  Życząc wszystkim mieszkańcom udanych wakacji, proponuję aby znaleźć chwilę czasu na przemyślenia w którym kierunku zmierza Gmina Celestynów. I oby jej koniec nie był tam gdzie kończy się ul. Poprzeczna, przechodząc następnie w kierunku ul. Pogorzelskiej.

  Pełna treść artykułu pt: „Nowa droga na wakacje” ze strony „stefantraczyk.com” TUTAJ.

 3. "Super gmina" pisze:

  Może warto pokrótce opisać wydarzenia ostatniej sesji z 29 maja 2014 roku. Podobno wójt nieźle się popisywał jakąś kartą celestynowiaka i odpadającym sufitem w szkole w Starej Wsi.

 4. Nazgul pisze:

  Czy informacja na stronie Urzędu Gminy Celestynów z 20 maja 2014 odnośnie hali sportowej to kolejna kiełbasa wyborcza?

  • Anonim pisze:

   Witam! takie inormacje i temu podobne ukazywały się już wcześniej. Byli kandydaci do urzedu Wójta Gminy, którzy obiecywali budowę kina, kręgielni, a także odbudowę „Koprówki”. Wcześniej sprawując funkcje przedstawicielskie w Radzie Gminy likwidowali przedszkola / m.in. w Starej Wsi i tylko dzięki zaangażowaniu pana Sołtysa do tego niw doszło/, a dziś walczą o budowę przedszkola w Celestynowie. Ukazywały się także peany pochwalne za wybudowanie kanalizacji w Starej Wsi, w lizusostwie swym posuwając się tak daleko, że dopisywali nieistniejące odcinki kanalizacji – no cóż „ciemniaki” nie skumają podziemię zaglądać nie będą. A działo się to do 2006 roku.
   Kto był na urzędzie Wójta, a kto to opisywał w Celestynce, pisał nie będę. Myślę, że czytelnicy sięgną do archiwalnych numerów Celestynki.
   Kargul Namiestnik.

 5. Admin pisze:

  „Iza” napisała:
  Chcą dzielić i gminę i ludzi i łupki:
  http://www.bip.karczew.pl/public/get_file_contents.php?id=94365

  Temat podłapał „CiałoiSpryt”:
  No, No nieźle, powierzchnia prac na terenie gminy imponująca – 75km2, ciekawe czy bidula Wójt wie, czy może znowu będzie zaskoczony, a może Radni coś wiedzą? Dla zwykłych śmiertelników to masakra –
  http://zielonewiadomosci.pl/tematy/energetyka/wydobycie-gazu-lupkowego-bezpieczne-dla-srodowiska/

  A naszym zdaniem – pan włodarz wiedział, nie powiedział a kiedyś powie, że to było tak…

 6. Congratulation pisze:

  Prawie 100 000 wyświetleń w rok po referendum, co oznacza, że statystycznie każdy wyborca zawitał na stronę „Ostrza” dwadzieścia razy. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

  • Admin pisze:

   Dziękujemy. Wsparcie jest cenne. Pan wójt Traczyk właśnie przepuszcza internetowy szturm na wolność słowa. Zarzuca nam kłamstwa i jak zwylke wali kulą w płot. Z drugiej strony dziękujemy panu Stefanowi za reklamę. Jego serwis internetowy natomiast publikuje licznik odwiedzin, który minutę po zmianie daty wyświetla np.: liczba odwiedzi dziś 143. Szybko pan wójt klika 🙂 we własny adres?! Zazdrość wyniszcza i zmusza do pisania nieprawdy w celu wybielania wizerunku włodarza skazanego na kosztowną i zobaczymy czy skuteczną kampanię wyborczą w listopadzie 2014.

 7. Anonim pisze:

  Pozdrawiam. Po wypowiedziach publikowanych na tej stronie widać, że mam także zwolenników, którzy podzielają mój pogląd na temat „Koprówki”. Widać także „grzanie” w dołkach startowych do stanowiska Wójta Gminy Celestynów. No cóż młodość ma to do siebie, że się jest niecierpliwym.
  Panowie to mija z czasem.
  Natomiast w okresie wyborczy należy rozliczać nie tylko Wójta, ale także Radnych. Dotychczas większa część Radnych wykazała w swej zajadłości wiele nieprawidłowości w tworzeniu prawa,że posuneła się do naruszenie dóbr osobistych – myślę, że konsekwencje prawne tego będą następstwem i to w niedługim czasie.
  Nie kupiłem na ten rok kalendarza. Jaki powód, a to taki, że podziewam się Uchwały o zmianie porzadku dni kalendarzowych. No cóż w dalszym ciągu śpię na brzuchu – dlaczego?
  A tak na koniec. Przeglądajcie dokładnie życiorysy kandydatów na radnych – conajmniej dwóch
  podało wymijające dane co do wykształcenia i miejsca pracy w okresie w tzw PRL.

  A kto? zgadnijcie.
  Piwnicki

  • Sting pisze:

   Gdzie znajdę dane odnośnie wykształcenia radnych, skoro nie muszą ich podawać ani ujawniać? Ciągła manipulacja i sianie fermentu – oto Celestynów właśnie… Jak widać ktoś rozpoczyna już swoją negatywną kampanię na dobre. Śmiechu warte – aczkolwiek gratuluję temu komuś stylu, bo bardzo podobny do stylu pewnego pana ;-))).

  • Admin pisze:

   W pełni zgadzam się z komentarzem Stinga. Styl zdradza „mistrza” intrygi. Aby napuścić jedych na drugich i cieszyć się jak szalejąca małpa z brzytwą. Nie mylić z brzytwą Ockhama, gdyż ten pan pod kolejnym pseudonimem: Piwnicki, akurat o tym nie ma bladego pojęcia. Trzeba jednak wysłuchać i tak egzotycznych argumentów aby wstawić je w jeden szereg z wciąż wybrzmiewającymi w Celestynowie hasłami referendalnymi typu: „hucpa” czy „nie idziemy”. Wypisz wymaluj demokratyczna kampania plucia na konkurentów z każdego okresu wyborczego pana krytykanta.

 8. CEL pisze:

  Dzień dobry
  Jakie po krótce trzeba spełniać wymagania aby ubiegać się o fotel wójta?
  Czy wystarczy się zapisać, czy trzeba składać jakieś dokumenty?

  • Admin pisze:

   Kandydatów na wójta zgłasza się do gminnej komisji wyborczej najpóźniej w 25 dniu przed dniem wyborów do godziny 24. Szczegółowe informacje dotyczące zgłaszania kandydatów na wójta, burmistrza i prezydenta miasta zawiera ustawa z dnia 20 czerwca 2002 r. o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta.

   Do zgłaszania kandydatów na wójta stosuje się odpowiednio przepisy ustawy ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. – Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw dotyczące komitetów wyborczych, z tym że prawo zgłoszenia ma komitet wyborczy, który zarejestrował listy kandydatów na radnych w co najmniej połowie okręgów wyborczych w danej gminie. W każdym z tych okręgów liczba zarejestrowanych przez ten komitet kandydatów na radnych nie może być mniejsza niż liczba radnych wybieranych w tym okręgu.

   W zgłoszeniu muszą się znaleźć:

   imię (imiona), nazwisko, wiek, wykształcenie i miejsce zamieszkania zgłaszanego kandydata, wraz ze wskazaniem przynależności do partii politycznej, o ile kandydat jest członkiem partii politycznej;
   oznaczenie komitetu dokonującego zgłoszenia oraz imię (imiona), nazwisko i adres działającego w jego imieniu pełnomocnika.
   Do zgłoszenia należy dołączyć:

   pisemne oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na kandydowanie oraz o posiadaniu prawa wybieralności (biernego prawa wyborczego);
   w przypadku kandydata urodzonego przed dniem 1 sierpnia 1972 r. – oświadczenie lustracyjne;
   w przypadku wyborów przedterminowych – wykaz wyborców popierających kandydata.

   W celu zgłoszenia kandydata na wójta komitet wyborczy musi uzyskać poparcie, ujętych w rejestrze wyborców, co najmniej:

   150 wyborców – w gminie liczącej do 5 000 mieszkańców,
   300 wyborców – w gminie liczącej do 10 000 mieszkańców,
   600 wyborców – w gminie liczącej do 20 000 mieszkańców,
   1 500 wyborców – w gminie liczącej do 50 000 mieszkańców,
   2 000 wyborców – w gminie liczącej do 100 000 mieszkańców,
   3 000 wyborców – w gminie liczącej powyżej 100 000 mieszkańców.

   Gminna komisja wyborcza niezwłocznie rejestruje kandydata, sporządzając protokół rejestracji kandydata na wójta, jeżeli zgłoszenie spełnia warunki określone w ustawie.

  • Mieszkaniec pisze:

   Jak Radni zatwierdzą dodatkowe koszty. Projektant zapomniał dodać dodatkowych barierek według normy i teraz podatnicy zapłacą za to niedbalstwo.

  • Mieszkaniec pisze:

   Jeszcze jakieś dodatkowe barierki? Przecież tam można dostać oczopląsu od obecnej ilości barierek. Apropo dodatkowych kosztów – to w jakiej kwocie zamknie się całość inwestycji?

 9. Mieszkaniec pisze:

  Podobno Donald Tusk stwierdził, że referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy to hucpa. Wygląda na to, że premier naszego kraju chyba ma jakieś powiązania z naszym wójtem.

 10. Mieszkaniec pisze:

  Czy mogę prosić o jakieś racjonalne wytłumaczenie dlaczego festyn gminny jest w czwartek 15 sierpnia, w dniu święta kościelnego? Dlaczego festyn nie mógłby zostać zorganizowany kilka dniu później w sobotę lub niedzielę?

  • Admin pisze:

   ??? Miło nam Mieszkańcu, że pytasz nas ale to pytanie chyba powinno być skierowane do organizatorów festynu, a w szczególności do nadzorcy wszelkiej aktywności urzędniczej (czyt. władzy wykonawczej) – pana wójta? Nie wiemy czy data festynu jest już pena na 100% czy to tylko sondująca plotka jak to ma w zwyczaju pewien genialny organizator. Ze swojej strony zwrócę uwagę na fakt, że podczas ostatniej niedzieli, ksiądz Proboszcz parafii Celestynów także wyrażał zdumienie związane z planami święta we wspomnianym dniu. Trochę to nie licuje, nieprawdaż? Zatem święto dla ogółu wtedy kiedy jednostka zarządzi… Powinniśmy już przywyknąć, że kram dla pana a nie pan dla „krama” 🙂 w naszej gminie. No i pozdrowienia dla czytającego nas pana wójta. Teraz zapewne wykona telefon do Proboszcza i wszystko wyjaśni.. . Celestynka.pl to taki papierek lakmusowy nastrojów społecznych dla rządów obecnego włodarza. U nas bez zmian panie wójcie.

  • Mieszkaniec pisze:

   Wolałem zapytać na tym forum ponieważ niestety strona CIS nie posiada takowego – a szkoda – chociaż zapewne i tak nie uzyskałbym racjonalnej odpowiedzi od Wójta.
   Po drugie co niby teraz Wójt ma wyjaśnić z Proboszczem? Czy to jakaś kampania polityczna lub próba siły z Kościołem? A jeśli to ma być „sondująca plotka” to kiepski to żart.

  • Admin pisze:

   A jednak 15 sierpnia. Oficjalna www gminy już o tym donosi. Zapewne jeśli doszło do nieporozumienia z x.Proboszczem co do zbiegu świąt kościelnego z piciem piwa na festynie, to nasz „celebryta – polityk” powie, że organizatorem jest GOK. Złapać tego pana za rękę to powie, że nie jego…

  • MARNIEJEMY pisze:

   Jaka w związku z tym ma być reakcja mieszkańców? Dla mnie niesmaczne wydaje się picie piwa z obchodzeniem święta kościelnego.
   Moim zdaniem wójt sprawdza chyba czy może mieć władzę absolutną nad mieszkańcami. Ale żeby igrać z Panem Bogiem?
   Nie zmieni to zapewne faktu, że będą ludziska obchodzić święto kościelne na festynie – obym się mylił.

 11. Mieszkaniec pisze:

  Kim jest Pan Zawadzki, który pisze takie glupoty na serwisie „Nasz Polityk”? Mała poprawka Panie Zawadzki – bo chyba słabo u Pana z pamięcią – za odwołaniem Wójta kilka osób głosowało – mógłbym nawet zasiać propagandę i powiedzieć że kilka tysięcy 🙂
  Cytat:
  Referendum w sprawie odwołania Prezydent Warszawy, oczywiście, hucpą nie jest. Różnica pomiędzy referendum w Celestynowie, a tym które być może odbędzie się w Warszawie jest znacząca. W stolicy, referendum w sprawie odwołania Prezydent chcą SAMI mieszkańcy, a w naszej gminie garstka radnych – dokładnie 9 OSÓB zadecydowało aby wydać bezcelowo ponad 20 tyś. zł. naszych podatków i narobić zamieszania. W tym przypadku decyzja o referendum była kuriozalna, istnieje uzasadnione podejrzenie, że tym osobą nie chodziło o merytoryczne uwagi do pracy Wójta tylko o zwykłe politykierstwo.

  • Egon pisze:

   wójtowanie naszego włodarza to też nic innego jak kiepskiej jakości politykierstwo
   nadaje się do tego jak gęś do podkucia
   Różnicy między referendum w Warszawie i w Celestynowie nie ma żadnej Panie Zawadzki – bez względu na inicjatora referendum zawsze wygląda tak samo. Elementarne braki wychodzą….

 12. Mieszkaniec pisze:

  Faktycznie jak nie ma Wodza Gminy Celestynów to nic się dzieje. Normalnie nuda.
  I na Ostrzu też nic się nie dzieje – nie znajdzie się nawet jedna informacja z sezonu ogórkowego? :-))

  • Admin pisze:

   Trochę sarkastycznie 🙂 ale niech będzie 🙂 Ostatnio jesteśmy na bieżąco. Czekamy też na listy od Państwa.

 13. 1234 pisze:

  Ciekawy komentarz w sprawie Reguta:

  Jedna odpowiedź na „Zmiana dyrektora Szkoły Podstawowej w Regucie?”
  Obserwator. pisze:
  11 Czerwiec 2013 o 13:40:02
  Na ostatniej sesji Rada zmniejszała kwotę na utrzymanie punktu przedszkolnego w Regucie bo jak to wyjaśnił jeden z pracowników urzędu była pomyłka w obliczeniach i policzono około 27000zł za dużo na punkt przedszkolny. I teraz jak się to ma do tego co przedstawiano przy zamieszaniu w sprawie naboru do punktu że na punkt zabraknie 10000zł. Po prostu urząd zrobił zamieszanie bez dokładnej analizy finansowej – co daje do myślenia że nie chodziło o słynne 6% tylko o próbę likwidacji punktu przedszkolnego. I jak widać próbują znaleźć kozła ofiarnego w postaci Pani Dyrektor aby odsunąć od siebie niewygodne fakty.

 14. Dagmara pisze:

  Wójt chce kupić udziały w Szpitalu Powiatowym. Ciekawe skąd znajdzie pieniądze. Budżet gminy na to nie pozwala. Jeden udział to blisko 25 tys. złotych. Taka deklaracja wójta podła na spotkaniu w starostwie 10 kwietnia br. Myślę, że to populistyczna gra wójta z radą gminy. Wójt chce a rada gminy mu nie pozwoli. Za to w kilku numerach prasy lokalnej będą pisać pozytywnie o Traczyku. Proponuję, całkiem poważnie, aby radni skierowali wójta na badania okresowe z uwzględnieniem psychiatry i nie chodzi mi już o temat szpitala. Osoba o takim stanie ducha nie powinna nigdy sprawować funkcji publicznych i kierowniczych.

 15. Anonim pisze:

  Czy to prawda, że po referendum wójt ogranicza klasy w gimnazjum i zamyka przedszkole w Regucie? Ktoś coś wie?

 16. Anonim pisze:

  Witam
  Chciałbym zapytać jak zakończyła się sprawa L4 wójta, który w tym czasie imprezował w Otwocku?

 17. ksawery1234 pisze:

  Informacja z ostatniej chwili:
  do osób, które pomimo oświadczenia wydanego przez Tomasza Atłowskiego nadal mają wątpliwości do do jego planów zawodowych: byłemu wójtowi gminy Celestynów oficjalnie już powierzono stanowisko zastępcy nadleśniczego w Nadleśnictwie Grójec. Gratulujemy awansu!

  ksawery1234

  źródło: http://www.radom.lasy.gov.pl/web/grojec/17658

 18. Admin pisze:

  Dziś, w południowym słońcu, spotkałem mieszkańca Celestynowa na spacerze z dziećmi. ” – Trzymam kciuki. Wiele osób pójdzie zagłosować. Tu się nic nie dzieje od wielu lat. Jak mogę pomóc?” – powiedział. Szczerze, wzruszenie przez chwilę odebrało mi mowę. Umówiliśmy się na spotkanie. Życzę wilczych apetytów po zimowym, przedobiednim spacerze 🙂

 19. Admin pisze:

  Ponieważ otrzymaliśmy informację od naszych czytelników, że niektórzy forumowicze nadużywają wolności słowa, poprzez publikację nieprawdziwych wiadomości, to z dniem dzisiejszym wymogiem zamieszczenia komentarza jest konieczność zarejestrowania się na forum celestynka.pl. Prosimy o korzystanie z menu: NARZĘDZIA po prawej stronie ekranu: „Zarejestruj się”.

 20. Bug pisze:

  Do Celestyn7:
  Szafki w gimnazjum na ciężkie książki i ubrania dzieci to glupota? Nowa sala gimnastyczna w podstawówce z funkcją wynajęcia na imprezy okolicznościowe (za które płacimy teraz dodatkowo choćby w dworku Radzyń, hotelu Relax, Gajóweczce) to głupota? Ościenne gminy mają rozbudowaną infrastrukturę sportową a my wozimy do nich dzieci na płatne zajęcia (hala sportowa w Kołbieli). Współpraca? Jaka współpraca? Z kim? 15-cioro radnych to nasi przedstawiciele w poprzedniej kadencji Traczyka. 4 lata wójt był bez absolutorium. Teraz znów 15-cioro radnych i 2 lata Traczyk nie potrafi z nimi współpracować. Dlatego jest referendum 24.02.2013. 30-tu radnych jest złych czy 1 wójt? A splendory i laurki to wójt na pęczki zbiera. Wystarczy przejrzeć papierową Celestynkę z sześciu lat. Same zdjęcia wójta i podziękowania za byle bzdurę. Co do partii to się zgadzam. Nie powinno być polityki w samorządzie. A nasz wójt bez tego nie potrafi żyć. Elita? My mamy monarchię pana wójta :-)))) a nam mieszkańcom i naszym radnym niestety wara od decydowania o własnym losie. Chyba już tego wystarczy?

  • Celestyn7 pisze:

   A co uczeń ma w domu drugi komplet książek, że będzie je zostawiali w szkole? A z czego będzie się uczył w domu? (Za dużo filmów oglądacie, zejdźdcie na ziemię). Nie każdego a myślę że większości nie stać na drugi komplet podręczników. Sala sportowa duża, ok. Ale własnością gminy a nie jakiegoś stowarzyszenia, które będzie sobie dorabiało, i nie wiadomo co z pieniędzmi robiło. A może znowusz profesor na Lasku potrzebuje sal konferencyjnych a sam nie ma gdzie i za co ich pobudować? Ile tych spotkań społeczeństwa w sali konferencyjnych jest w roku? Policzył ktoś opłacalność, nie lepiej na te kilka spotkań coś wynająć? Nie lepiej postawić coś z czego mieszkańcy masowo będą kożystali, a nie znowusz coś gdzie spotka się raz do roku elita celestynowska?
   Co do splendorów, tak powinno być, jeden silny wójt, kilku 2-3 przedstawicieli mieszkańców i wio. Do roboty, a nie kasa idzie na niekończące się dyskusje i płacenie radnym za nic nie robienie. Która firma może sobie na coś takiego pozwolić, wyrzucanie pieniędzy w błoto. Gmina to tak jak firma i tak samo powinna być zarządzana. Ile osób zasiada w radzie nadzorczej firmy? A radni powinni być taką radą nadzorczą.
   Co do współpracy, a jakieś przykładać pozytywne w naszej gminie, co się działo za wójta Atłowskiego, to samo, walki podjazdowe, robienie na przekór. Wybrany będzie nowy wójt i też nic nie da się zrobić bo mieszkańcy wykopsają obecnych radnych , wybiorą nowych i znowusz problem z dogadaniem się.
   Powtarzam, jeśli nie będzie woli współpracy, to nic się nie zmieni. Całą energię skierujcie na współpracę (która zawsze jest sztuką kompromisu) a nie na walkę.

  • Bug pisze:

   Oj, Celestyn7… wydaje mi się, że zamknęli ci forum nasz-polityk… i gdzieś trzeba frustracji dać upust. Na spokojnie. Piszesz: „Sala sportowa duża, ok. Ale własnością gminy a nie jakiegoś stowarzyszenia, które będzie sobie dorabiało, i nie wiadomo co z pieniędzmi robiło.” Jakie stowarzyszenie? Nie strasz i nie plotkuj. Zapoznaj się z zapisem w budżecie na 2012 rok. Inwestorem jest gmina. Kropka. To pierwsza żółta kartka dla ciebie. Dalej piszesz o profesorze z Lasku, że czegoś potrzebuje :-))) Profesor otrzymał prawie kilka mln złotych dotacji unijnej i to raczej gmina teraz od niego czegoś potrzebuje… To ty zejdź na ziemię :-))) Druga żółta kartka dla ciebie i zarazem czerwona… A poza tym: straszenie Atłowskim, który zabrał oficjalnie głos w dyskusji i pisanie o elitach (jakiś kompleks niższości?) to styl wypisz wymaluj osoby kompletnie nie zaznajomionej z tematem. Mam wrażenie, że nie liczą się dla ciebie fakty tylko domysły i knowania. Co do porównania do rady nadzorczej – tak, masz rację i tylko tu się zgadzam! Natomiast zmiana wójta nie oznacza zmiany rady w naszym przypadku referendalnym. Przeczytaj stosowną Ustawę a ja zgłaszam twoje bzdurki do administratora forum. Na szczęście w odróżnieniu do naszego-polityka i linii otwockiej tu jest ktoś miejscowy, ktoś kto zna nasze problemy i reaguje. Dziękuję za uwagę 🙂

 21. Celestyn7 pisze:

  Szafki w gimnazjum i inne głupoty

  Autorowi tej publikacji mylą się pojęcia, kto służy komu. Po to startują osoby na Radnych by służyć mieszkańcom a nie odwrotnie. Ten kto pragnie splendorów, laurek i uważa że to najważniejsze nie zasługuje na miano Radnego. A tak nawiasem mówiąc pomysły na wydawanie pieniędzy na bzdury w tej gminie są niemiłosierne. Niedoinwestowane szkoły a pieniądze wydaje się na głupoty z filmów. Ktoś chce budować z naszych pieniędzy po przykrywką Koprówki, imperium do robienia prywatnego biznesu, wydawać pieniądze na bzdurne sale konferencyjne z których mieszkańcy nie będą mieli żadnego pożytku. Kto będzie w nich zasiadał? Radni? mało macie miejsca? Czy szafki są tak niezbędne? Może lepiej dać pieniądze na dodatkowe zajęcia a nie na głupoty. Postawić albo skończyć coś z czego zwykli mieszkańcy będą mieli pożytek a nie elity.Tak wiem ale zajęć nie widać i kto nas będzie chwalił, wszystko na pokaz nic z rozumem. I jedna i druga strona ciągnie w swoją stronę, zamiast współpracować i wypracowywać najlepsze rozwiązania to knujecie i kombinujecie jak jeden drugiemu dowalić. Weźcie się do roboty. Wiedzieliście za jakie pieniądze będziecie pracowali dodatkowo, więc nie ma co narzekać. To że mamy głupi system który nie określa jednoznacznie gdzie jest władza to nie oznacza, że nie możecie być mądrzejsi od systemu.

  Ostatnie zdanie, ponizszej inspiracji do napisania na forum, podoba mi się najbardziej i pozwolę się je rozwinąć nieco szerzej

  „Jak się głębiej zastanowić to po co urzędnikom radni?” To po co mieszkańcom tacy Radni?, To po co mieszkańcom taki Wójt? System jest jaki jest nie zmienimy go, ludzie są jacy są, każdy ma wady, przyjda nowi, bedzie to samo. Zacznijcie ze soba rozmawiać współpracować, wywalcie partie i partyjne podziały. Pracujecie na Naszą Mieszkańców rzecz, wszystko inne nie ma znaczenia.

  Ponizej inspiracja do odezwania sie na forum
  „Posypały się podziękowania i dyplomy ale… nie dla radnych. A czy ktokolwiek z dyrekcji, uczniów, urzędników i mieszkańców zdaje sobie sprawę jaką drogę przechodzi decyzja
  o wydaniu pieniędzy np. na szkolne szafki? Gdzie pomysł szatni rozpoczął się i kiedy oraz przy jakiej okazji dyskutowano nad nim? Następnie jacy to ludzie w samorządzie potrzebni byli aby pieniądze zostały wydane? Kto wspierał inicjatywę i zabiegał o jej realizację?

  Drodzy mieszkańcy, uczniowie, pracownicy instytucji gminnych… wybieracie 15-tu radnych i jednego wójta. Radni pracują w komisjach stałych Rady Gminy: Oświaty, Kultury, Zdrowia i Pomocy Społecznej, Infrastruktury i Porządku Publicznego, Finansów
  i Inwestycji oraz Rewizyjnej. Radni pracują za symboliczne diety poza swoją pracą zawodową w przeciwieństwie do etatowego wójta. Słowo dziękuję dla Waszych radnych pada zbyt rzadko z ust wyborców a jeśli już w ogóle to nie ma ono szans przebicia się
  na dyplomy i oficjalne pompy. Dziękujemy panu “GIGI” (autorowi propagandowych tekstów) za “dostrzeganie” roli Radnych w życiu samorządu. Jak się głębiej zastanowić
  to po co urzędnikom radni? „

 22. Piotr Stelmach pisze:

  trzeba rozmawiać z ludźmi o konkretach,
  wiec myślę ze watro przedstawić by było,
  jakie są kompetencje i obowiązki wójta , a jakie rady.
  To by było konkretne narzędzie , oprócz informacji o braku absolutorium które już dość dobrze opisano, wiec dobrze by było przygotować tak wersje: może jedna skrócona i jedna rozwiniętą
  pozdrawiam Piotr

 23. Henryk Floriańczyk pisze:

  Organizm naszej Gminy jest chory. Wdarła się do niego gangrena. Na jego leczenie, jest już za późno. Uzdrowienie może jedynie nastąpić poprzez amputację pewnej kończyny.
  Taką możliwość daje nam referendum 24.02.2013 r.

  • mieszkanka pisze:

   Panie Henryku, co Pan może, tak pokrótce, jako były ale wciąż aktywny radny, przekazać nam, czytelnikom celestynka.pl aby dostarczyć argumentów za lub przeciw w głosowaniu 24.02.2013 r. ?

 24. Admin pisze:

  Celestynka.pl ma swój profil na facebook. Ważne argumenty pojawiły się w świetle wydarzeń opisanych na stronie głównej naszego serwisu (stanowisko wójta). Zapraszamy do lektury:

  Robert Wicik:
  oj, jakiś bojkot ???

  Mateusz Świeżak Szuchnik:
  Zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie kto miałby zastąpić obecnego wójta? Nie jestem zwolennikiem obecnego wójta, ale również nie znam „dobrych” kandydatów na dane stanowisko na chwilę obecną. Czy nie lepiej faktycznie (i tu muszę się wyjątkowo zgodzić) przeznaczyć te pieniądze na inny cel i doczekać spokojnie do wyborów ? a dany czas poświęcić na solidne przygotowanie kandydata na stanowisko wójta?

  Ostrze Celestynkapl:
  Wójt bojkotuje referendum. Nic dziwnego. Być albo nie być, oto jest pytanie. Mateusz, nic już nie cofniesz. To populizm. Teraz trzeba dobrze wydać te pieniądze i nie aż takie.

  Paweł Korepta Mateusz:
  czekając dwa lata do kolejnych wyborów gmina może stracić o wiele więcej, niż te kilkanaście tysięcy… Zobacz ile tracimy na tym, że bardzo słabo u nas z pozyskiwaniem środków z UE. Poza tym referendum jest o odwołanie wójta, a nie o wybór jego następcy. Nasza gmina ma ponad 10tys. mieszkańców, więc twierdzisz, że obecny wójt jest najlepszą osobą z tych 10 tys. na to stanowisko?

  Tomasz Ziętala:
  na twarde projekty pozyskano zero środków UE w ostatnich sześciu latach.

  Mateusz Świeżak Szuchnik:
  Pawle wywnioskowałem z pisma pana wójta, że jest rok do wyborów i że koszt referendum to 25tyś PLN … 9 miesięcy a dwa lata to ogromna różnica to po pierwsze, nie śledzę na bieżąco tematu tak więc nie wiec nie mam bladego pojęcia kiedy są wybory, a po II właśnie się przekonałem z drugiego źródła że nie 25.000 tylko mniej i w tym przypadku cała sytuacja zupełnie zmienia postać rzeczy

  Mateusz Świeżak Szuchnik:
  grunt aby zmiana wniosła wiele pożytku, nie pociągnęła za sobą zbyt dużych kosztów a pieniądze były rozsądnie rozdysponowane na gminne cele

  Tomasz Ziętala:
  Jeżeli chodzi o stanowisko wójta to narzuca się tylko jedno stwierdzenie: szkoda słów , pomieszanie faktów z domysłami i totalnym mijaniem się z prawdą.

  Paweł Korepta:
  wybory będą jesienią 2014 roku, więc prawie dwa lata

  Tomasz Ziętala:
  Jakie to będą koszty to się okaże , wójt 25 tys. średnio w kwartale wydawał w 2012 r na projekty ,które leżakują na pod biurkami urzędników np..odwodnienie inżynierskiej 8.500;odwodnienie trytonów 8.500;projekt

  Robert Wicik:
  tak,tak następne wybory prawie za 2 lata, a znaczna część środków na referendum pochodzi z Budżetu Państwa

  Mateusz Świeżak Szuchnik:
  Paweł (on) nie jest najlepszy, nawet dobry nie jest … ale właśnie dlatego czas najwyższy by gminą pokierował ktoś kto nie tylko dobrze będzie reprezentował te 10tyś ludzi, ale ktoś kto zagospodaruje odpowiednio budżet, przytnie tam gdzie trzeba i nie będzie unikał odpowiedzialności za własne decyzje, bądź ich brak

  Paweł Felczyk:
  Jeżeli ktoś uważa ze wydanie na referendum około 15.000 zł jest strasznie dużo to może to go zainteresuje jak urząd wydaje pieniądze ” Opracowanie dokumentacji polegające na wydzieleniu podetapu z I etapu budowy ….” koszt 6.150zł gdzie na podział projektu na cztery części już wydano 39.000zł więc jak każdy etap będzie tak dzielony to na samo podzielenie podzielonego projektu na podetapy wydamy 24600zł co da nam razem kwotę 63600zł. Czy takiej opcji nie można było uwzględnić przy samym projektowaniu mając na uwadze ze za goły projekt zapłacono 290000zł, a podział robi ta sama firma pod inną nazwą.

  Robert Wicik:
  można by książkę napisać jak to nasz włodarz, wydaje pieniądze podatników

  Paweł Felczyk:
  następne przykłady np.”Wykonanie projektu remontu drogi gminnej wraz z odprowadzeniem wody opadowej………” odcinek drogi około 60m koszt 9000zł itp…

  Paweł Felczyk:
  „Wykonanie koncepcji na odwodnienie drogi gminnej wraz z odprowadzeniem wody opadowej na ul. …….” koszt 7000zł i to jest tylko koncepcja którą powinni przygotować pracownicy gminy a nie ktoś z zewnątrz.

  Paweł Felczyk:
  „Wykonanie dokumentacji projektowej na budowę zjazdu z drogi gminnej…. ” koszt 10000zł

  Paweł Felczyk:
  To jest namiastka koncepcji i projektów które są tworzone przez UG. Przy takich kwotach to powinien być zatrudniony nadworny architekt ile on by kasy zarobił.

  Mateusz Świeżak Szuchnik:
  Może więc warto pokazać, jak rozsądnie gospodarować pieniędzmi i zrealizować referendum za przysłowiowy powiedzmy 1000,-zł ?

  Paweł Felczyk:
  Co do zaskarżania uchwał i stanowisk to dlaczego Pan Wójt nie jest tak chętny pomóc mieszkańcom i nie zaskarżył uchwały Sejmiku Wojewódzkiego w sprawie rozbudowy śmietniska w Woli Duckiej które zatruwa życie mieszkańcom pobliskich miejscowości gminy Celestynów. Nie wydał żadnego oświadczenia ani stanowiska że mu się to nie podoba.

  Marzena Rosłoniec:
  Uśmiałam się jak przeczytałam to pisemko:) Ostanie zdanie jest najlepsze. ŻENADA

  Adam Malarz:
  A zgodny z prawem jest mobbing pracowników i zmuszanie ich do bojkotu referendum? Panie Traczyk pańskie „postępowanie zgodnie z przepisami prawa” to jakiś oksymoron. Skoro referendum nie ma sensu, to czemu nasz Burczymucha -tak panicznie się go boi? Czemu ucieka od pytań wyborców? Obawiam się jednego: Jeśli po referendum Traczyk straci stołek, zarządca będzie miał sporo pracy w ogarnięciu tego bur… bajzlu.

  Robert Wicik:
  Ktoś chce nam zwozić śmieci z całego województwa!!!

  • Admin pisze:

   Ostrze Celestynkapl:
   Bojkot referendum jest nieetyczny. Podobne głosy odezwały się w momencie próby nawoływania do bojkotu przez sołtysa na zebraniu sołeckim w Jatnem. Wyborcy mają swój rozum. Na tym polega demokracja. Czasy zastraszania minęły. Dziś, osoba nieuczestnicząca w lokalnych wyborach lub referendach postrzegana jest jako uwikłana w układy (poza mieszkańcami chorymi, nieobecnymi bądź po prostu ignorantami itp.). Zdroworozsądkowi ludzie nie mają krzty wstydu, zbierają informacje, podejmują decyzję i z podniesionym czołem idą głosować. Są odpowiedzialni. To jest samorządność. Wspólnota sama decyduje o swoim losie, sprawach i rozstrzyga problemy. O to walczyły pokolenia. Jednego człowieka z wyników jego pracy ocenia ogół. Równamy w górę do podniesienia poziomu. Jeśli może być lepiej to zróbmy wszystko by tak się stało. Radni w większości już zdecydowali a Wy?

 25. Admin pisze:

  Komentarz „mieszkańca Celestynowa” zaciekawił mnie na tyle, że postanowiłem wywindować tą wypowiedź wyżej. Całość poniżej. Nie ukrywam, że portal powstał jako reakcja na populistyczne poczynania wójta, jako oręże dla Rady w nierównej walce z maszyną urzędniczą, kierowaną przez bezwzględnego samorządowca jakim jest obecny wójt. Radni są zagłuszani, ponieważ tak jest wygodnie dla pana wójta. Przekaz do mieszkańców nacechowany jest niby-nieróbstwem radnych. Papierowa Celestynka to tuba propagandowa nie pisząca nic o Radzie, jej uchwałach, posiedzeniach itd. Za to możemy dowiedzieć się, że przeszkody w skateparku zostały naprawione. Łakniemy wobec tego więcej informacji o pracy szkolnego hydraulika. Ile rur zostało naprawionych? Jest się naprawdę czym pochwalić. No, jeszcze jest promocja książki lokalnego przedsiębiorcy w ostatnim numerze. Gratuluję podróży Panu Dariuszowi i szczerze zazdroszczę pasji ale to obecna gmina spowodowała, że nowy zakład powstał w ościennej Kołbieli. Chyba, że jestem w błędzie. A jeśli już cokolwiek pojawia się w Celestynce na temat radnych to ma być to „odwdzięczenie się” przedstawicielowi ludu za lojalność dla władzy w głosowaniach, w czym radni szybko na szczęście się orientują (z nielicznymi wyjątkami) i więcej nie chcą tam zaistnieć.
  Mieszkańcu: Subwencja i Regut – tak o to mi chodziło.
  Drogi Wyborco: Orlik płatny – taką informację otrzymałem kiedyś z działu promocji z urzędu. Urzędnicy poważnie zastanawiali(ją?) się nad wprowadzeniem opłat. Animator i utrzymanie boiska – kosztuje a regulamin korzystania z boiska nie jest respektowany. Nawierzchnia jest w opłakanym stanie. Raz już byłą gruntownie regenerowana. Chętnych przybywa. koszty ponosimy my wszyscy. Bezpłatny? Dla kogo? A z tym Orlikiem to ciekawy temat. Nie dotrą do Państwa informacje poza tym serwisem, że: radni chcą trybun dla kibiców wokół terenu. Na nieszczęście na pomysł nie wpadł wójt i jego realizacja będzie utrudniona. Natomiast mamy wyrwę obok boiska w ziemi na zimowe lodowisko. Chyba będzie to raczej basen biorąc pod uwagę aktualną aurę. Bardzo drogi basen w atrakcyjnym miejscu Celestynowa. Przecież to wójt zarzucał inicjatywie budowy „Koprówki” (bez oceny zasadności), że pachnie to korupcją w takim miejscu… A co z górką i lodowiskiem? Nie ma miejsca na lód obok szkół? Przecież wykonanie kosztowało. Rada jest zaskoczona a teren zeszpecony. Wójt nie liczy się z wydanymi pieniędzmi według uchwały rady na koncepcję zagospodarowani centru. Kasa wydana, realizowany jest dołek wójta, pasujący jak kwiatek do kożucha. Istnieje program rządowy dofinansowania składanych, sezonowych lodowisk! Zainteresowanych odsyłam tu:
  http://orlik2012.pl/index.php/dla-uzytkownikow/biale-orliki
  Jeśli chodzi o zgadywankę kim jest Admin, to proponuję kontynuację zabawy. Wójt uwielbia znać cel ataków czyli ludzi myślących inaczej niż on sam. Metody walki znamy. Nic przyjemnego.
  Co do reszty wypowiedzi „mieszkańca” – BRAWO! (pozwoliłem sobie poprawić literówki)

  mieszkaniec Celestynowa pisze:
  4 Styczeń 2013 o 08:09 (Edytuj)
  Wyborco,
  Nie mam pojęcia kim jest Admin a kreacja wizerunku ma to do siebie, że różni się od anonimowości. Tu, na tej stronie jest brak kreowania konkretnego radnego. Jestem osobą, która kandydowała do rady gminy. Dlatego wciąż interesują mnie problemy radnych. Ja nie oceniam pracy rady (inaczej niż Ty) poprzez np. publikowane uchwały i stanowiska. Dobrze wiem (a uczestniczę jako słuchacz w pracach interesujących mnie komisji), że:
  – uchwały i stanowiska rady często nie oglądają światła dziennego bo są niepopularne dla wójta
  – uchwały są przez wójta nie wykonywane
  – wnioski z prac komisji to już w ogóle kpina – niewielu urzędników bierze je pod uwagę
  – rozmawiając z radnymi wiem, że jeśli którykolwiek z nich w absolutorium był na NIE to może zapomnieć o podjęciu swoich inicjatyw przez wójta przez kolejny rok, nawet jeśli są ok (to jest demokracja?)
  – wójt nie przychodzi na posiedzenia komisji…. zresztą nie musi, podobnie jak mieszkańcy ale konsekwencją tego jest całkowita ignorancja zdania radnych, gdyż na sesji krzyczą tylko pieniacze, co niektórzy odbierają to za skuteczność (chyba tylko medialną i to w negatywnym znaczeniu)
  – sukces któregokolwiek z radnych to sukces rady! pojedynczy radny musi zebrać głosy na poparcie swojej inicjatywy, bez większości może właśnie pokrzyczeć lub “współpracować” z wójtem w zamian za poparcie w absolutorium, tak to działa!!!!
  Co do subwencji to nie wiem. Ale chyba chodzi o to, że po likwidacji mniejszej szkoły (Regut) większa dostaje jej subwencję. Tak Admin?

  Co do referendum. Kto z radych ma taką wiedzę, że to w końcu zrobiono? Przecież referendum w sprawie odwołania wójta powinno być 5 lat temu! Wszystko teraz przebiegło z poszanowaniem prawa. Nareszcie. Argumenty są mocne. To też jest skuteczność. Szkoda, że nie na plus współpracy z wójtem ale jeśli jest wewnątrz rady źle to trzeba reagować. Życie rady i życie mieszkańców to dwa oddzielne światy. Zachęcam do rozmów z radnymi i dostrzeżenia, że wójt wycisza realną, rzetelną pracę naszych przedstawicieli. Czy znacie budżet 2013? Który radny wnioskował o jaki konkret w jego zapisie? To tak na zawstydzenie

  • Lupa pisze:

   Polemika jaka się wywiązała pomiedzy mieszkańcem Celestynowa i wyborcą skłania do refleksji – tym bardziej w okresie okołoreferendalnym. Uwagę moją przyciąga chęć ukierunkowania dyskusji na rywalizację pomięczy Radą Gminy a Wójtem. Ale czy taka naprawdę istnieje? Czy są to dwa zwalczające się wzajemnie organy gminy? Uważam, że nie! Według mnie jest jest to niestety smutna rzeczywistość wykreowana pomówieniami, pokrętnym tłumaczeniem i szukaniem winnych! Ileż to razy można było słyszeć, że coś nie zostało zrobione, bo Rada nie przeznaczyła na ten cel funduszy?! I na odwrót – Rada dała, ale Wójt nie wykonał. Myślę, że racja w wypowiedziach leży po obu stronach, ale i tak najpotrzebniejsze jest znalezienie złotego środka, aby się po prostu wszystkim, najzwyczajniej w świecie, chciało chcieć. Uważam, że absolutnie nie należy rozpatrywać, zarówno Rady, jak i osoby Wójta przez przyzmat ich zasług i sukcesów. Co w CELESTYNOWSKICH samorządowych realiach może być zasługą lub sukcesem, skoro jak napisał wyborca – zrobienie czegokolwiek będzie tylko „dogonieniem standardów”? Pozwolę sobie odnieść się do jeszcze jednej wypowiedzi wyborcy – „Nie słyszałem ani jednego pomysłu radnych na zwiększenie dochodów gminy (poza oszczędnościami), a gdzie inwestycje zwiększające dochód?” Hmmm… Nie zgadzam się z takim podejściem, ponieważ Urząd Gminy, Wójt, Rada Gminy są po to i działają po to, aby w gminie mieszkańcom żyło się lepiej, a nie od zarabiania !!! Odsyłam w tym aspekcie do ustawy o samorządzie i zapoznania się z art.7. Uznaję tą wypowiedź za nakladanie na kogoś obowiązków, z których nie może się wywiązać 😉 Wracając do poprzedniego wątku należy bezapelacyjnie stwierdzić, że celestynowskie realia powinny ulec zmianie i nie chodzi tutaj o to, co robi Wójt, albo czego, jak wylicza mieszkaniec – nie robi, ale chodzi o danie możliwości nam – mieszkańcom, ponownego, szybszego wyboru sternika naszej gminy, ponieważ ta decyzja jest niestety, albo stety już tylko w naszych rękach i tylko i wyłącznie od nas zależy, jak dalej potoczą się losy Gminy Celestynów! Nie pora na wyliczanki co, kto, gdzie i o której? Nadeszła pora za zadumę, pora na, wcześniej wspomnianą, chwilę refleksji…
   – Co jest gorsze – niewiedza czy obojętność?
   – Nie wiem i mam to w d…..! – pada odpowiedź 😉
   Myśle, że wiedzę posiadamy wszyscy. Jeśli nie – wystarczy spojrzeć za okno. I co? Ten sam widok od wielu lat…..Cóż, pozostaje sobie życzyć, abyśmy nie byli obojętni – referendum tuż, tuż….

 26. mieszkaniec Celestynowa pisze:

  Kategorycznie nie zgadzam się z tym co napisał poniżej „Wyborca”. Otóż, my – mieszkańcy nie wiemy absolutnie nic o sukcesach naszych radnych. Inaczej: my mamy nie wiedzieć. A okazuje się, że jest to najbardziej skuteczny i świadomy skład naszej radny od lat! Świadomy, ponieważ nie wahają się mówić i postępować zgodnie z tym jak nakazuje im sumienie oraz ślubowanie. Do tej pory były już trzy rezygnacje z mandatu radnego w tej kadencji. Powód? Zawsze ten sam: brak współpracy z obecnym wójtem! Co do dokonań radnych, to nikłe zainteresowanie wyborców świadczy tylko znikomej wiedzy na tematy gminne. Radni ostro skrytykowali brak informacji na temat postanowień rady w piśmie samorządowym Celestynka (drukowanym za nasze podatki). W tym periodyku są jedynie pseudo decyzje wójta. Skuteczność radnych to przekaz, że ich pomysły wyrzucane są do śmietnika. Przekaz w postaci braku absolutorium dla wójta przez kolejne 5 lat. Jest za co dziękować radnym, chociażby panu Konefałowi za spółki wodne. Wiele decyzji, wypracowanych na komisjach rady to gro roboty, którą przypisuje sobie wójt. Choćby: inicjatywa budowy własnej oczyszczalni, rozbudowy szkoły, obrony przed likwidacją oddziału rehabilitacji w Ośrodku Zdrowia, rozbudowa przedszkola w Starej Wsi, place zabaw w Glinie, drogi na Jatnem, odnowienie rowów w gminie itd. itp. Wójt natomiast postawił na głowie celestynowski samorząd. Wmawia on, że sam nic nie może. Rada nie jest organem doradczym dla wójta, rada nie wyszukuje środków zewnętrznych – funduszy (od tego jest referat funduszy zewnętrznych w urzędzie), rada sama nie kopie rowów i nie realizuje za wójta uchwał. Rada wyznacza kierunki rozwoju gminy. Zapytajcie celestynowskich radnych ile ich inicjatyw legło w gruzach? Ile uchwał rady gminy zostało złamanych przez obecnego wójta? O jakich stanowiskach rady (chociażby stawki za ścieki albo kolejna ucieczka wójta przed brakiem absolutorium) mieliśmy się my – mieszkańcy nie dowiedzieć? Dziękuję za to, że powstał taki serwis jak ten. Dzięki niemu wiemy więcej o radnych a przede wszystkim o samym wójcie. Przyjdźmy na referendum 24 lutego. Inaczej nic się nie zmieni, ponieważ nie o radę tu chodzi. Jeden człowiek spowalnia rozwój naszego rejonu od 6 lat. „Wykańcza” pojedynczo każdego radnego, który stanie mu na przeszkodzie. Artykuł, paszkwile, donosy to oręże wójta. A powinien on zająć się WŁAŚNIE choćby szukaniem zewnętrznych źródeł finansowania.

  • wyborca pisze:

   Drogi mieszkańcu Celestynowa.
   Piszesz, że nie zgadzasz się ze mną i wcale się temu nie dziwię skoro zaraz informujesz o swoim stanie wiedzy: „Otóż, my – mieszkańcy nie wiemy absolutnie nic o sukcesach naszych radnych”. Nie mając czasu, by go marnować na jałowe przekonywanie się czy radni są bez winy za obecny stan inwestycji i kierunki rozwoju gminy, czy nie, dodam, że moja ocena nie jest podyktowana bezmyślnym przypływem emocji, lecz bieżącą obserwacją faktów (m. in. dokumentacji w postaci uchwał i załączników, ale nie tylko) oraz doświadczaniem w konkretnych sprawach jako petent i mieszkaniec skutków działalności zarówno urzędu pod kierownictwem wójtów ostatnich 5 kadencji, jak i Rady Gminy. Z pewnością grzech zaniechania w zakresie interesowania się życiem społecznym naszej gminy nie może mnie dotyczyć, więc i stan mojej wiedzy wynikający nie tylko z mojego zaangażowania jako mieszkańca gminy o szczegółach różnych spraw nie jest przeciętny i zapewniam, że zdecydowanie nie jest w interesie ani Wójta, ani wielu (choć nie wszystkich) radnych, bym wchodził w polemikę na forum, bo rozmowa o szczegółach z pewnością nie przysporzy popularności konkretnym osobom, które póki co kreowane są na świetnych samorządowców-społeczników.
   Owszem skuteczne doprowadzenie do referendum w sprawie odwołania wójta jest swego rodzaju sukcesem, ale prawdziwe sukcesy odnoszą nie te gminy, które mają skutecznie zwalczające się organy gminy, ale te które potrafią mówiąc najogólniej raczej coś budować niż burzyć.
   A skoro już mowa o budowaniu, to szukanie szansy rozwoju gminy przez zwiększenie subwencji oświatowej odbieram bardziej jako żart niż poważną propozycję. Jestem skłonny przemyśleć moją ocenę tego pomysłu, jeśli Admin wskaże choć jedną gminę w Polsce, która na tym pomyśle (zwiększenia subwencji oświatowej) zbudowała swój sukces infrastrukturalny (pisze o tym komentując mój pierwszy wpis Admin – czy to p. Łukasz WIniarski?).
   Oczywiście przypomnę, że owa „miara sukcesu” jaką ja dysponuję jest odmienna od miary stosowanej przez zadowolonych z wyników pracy zarówno Wójta jak i Rady Gminy. Nie dziwię się więc, że są też zadowoleni. Jest wiele miejsc, gdzie jest gorzej, ale jaka to pociecha, sokoro u nas może być zdecydowanie lepiej, a nie jest i jak na razie nikt nie przedstawia realnej propozycji mogącej zmienić ten stan. Rozbudowa szkoły, to tylko próba dogonienia standardów, zresztą nie jest to i tak już z założenia udana próba o czym publicznie już mówiono.
   Admin w poniższym komentarzu pisze: „Orlik” wg zasad unijnej pomocy zacznie być płatny…” – odważna teza, bardzo ciekaw jestem podstawy prawnej, bo mnie uczono inaczej.

   Pozdrawiam samozadowolonych i tych, którzy oczekują czegoś więcej.

   Ps.
   Promować siebie i czerpać doraźne zyski z bytności „u władzy”, to jedno, a być skutecznym fachowcem w poprawianiu warunków życia mieszkańców, to drugie i na to drugie widoku raczej brak.

  • mieszkaniec Celestynowa pisze:

   Wyborco,
   Nie mam pojęcia kim jest Admin a kreakcja wizerunku ma to do siebie, że różni się od anonimowości. Tu, na tej stronie jest brak kreowania konkretnego radnego. Jestem osobą, która kandydowała do rady gminy. Dlatego wciąż interesują mnie problemy radnych. Ja nie oceniam pracy rady (inaczej niż Ty) poprzez np. publikowane uchwały i stanowiska. Dobrze wiem (a uczestniczę jako słuchacz w pracach interesujących mnie komisji), że:
   – uchwały i stanowiska rady często nie oglądają światła dziennego bo są niepopularne dla wójta
   – uchwały są przez wójta niewykonywane
   – wnioski z prac komisji to już wogóle kpina – niewielu urzędników bierze je pod uwagę
   – rozmawiając z radnymi wiem, że jeśli którykolwiek z nich w absolutorium był na NIE to może zapomnieć o podjęciu swoich inicjatyw przez wójta przez kolejny rok, nawet jeśli są ok (to jest demokracja?)
   – wójt nie przychodzi na posiedzenia komisji…. zresztą nie musi, podobnie jak mieszkańcy ale konsekwencją tego jest całkowita ignorancja zdania radnych, gdyż na sesji krzyczą tylko pieniacze, co niektórzy odbierają to za skuteczność (chyba tylko medialną i to w negatywnym znaczeniu)
   – sukces któregokolwiek z radnych to suksec rady! pojedynczy radny musi zebrać głosy na poparcie swojej inicjatywy, bez większości może właśnie pokrzyczeć lub „współpracować” z wójtem w zamian za poparcie w absolutorium, tak to działa!!!!
   Co do subwencji to nie wiem. Ale chyba chodzi o to, że po likwidacji mniejszej szkoły (Regut) większa dostaje jej subwencję. Tak Admin?

   Co do referendum. Kto z radych ma taką wiedzę, że to w końcu zrobiono? Przecież referendum w sprawie odwołania wójta powinno być 5 lat temu! Wszystko teraz przebiegło z poszanowaniem prawa. Nareszcie. Argumenty są mocne. To też jest skuteczość. Szkoda, że nie na plus wspópracy z wójtem ale jeśli jest wewnątrz rady źle to trzeba reagować. Życie rady i życie mieszkańców to dwa oddzielne światy. Zachęcam do rozmów z radnymi i dostrzeżenia, że wójt wycisza realną, rzetelną pracę naszych przedstawicieli. Czy znacie budżet 2013? Który radny wnioskował o jaki konkret w jego zapisie? To tak na zawstydzenie 🙂

 27. wyborca pisze:

  Witam wszystkich.
  Pracę Wójta Celestynowa od ponad 5 kadencji oceniam negatywnie i na ten temat można tu wiele poczytać. Jednak nie widzę szansy na zdecydowaną poprawę życia na terenie gminy Celestynów przy takiej pracy Rady Gminy jak dotychczasowa. Pomysły wielu obecnych radnych nie są lepszej jakości niż jakość zarządzania gminą przez Wójta. Kreowane na śmiałe, pomysły radnych (i nie tylko ich) dotyczące największej planowanej inwestycji tj. rozbudowy szkół są potrzebne, ale nie najpilniejsze. Nie słyszałem ani jednego pomysłu radnych na zwiększenie dochodów gminy (poza oszczędnościami), a gdzie inwestycje zwiększające dochód? Takie pomysły są chyba zbyt śmiałe dla obecnych radnych, więc zmiany jakości i kierunku w którym brnie gmina Celestynów nie będzie nawet po zmianie Wójta. Potrzebna jest zmiana myślenia o sposobie sprawowania władzy (niezależnie Wójta, czy radnego) z aktualnego (minimalizm, mniejszy lub większy priorytet prywaty nad interesem gminy jako całości) na słuzbę dla społeczności lokalnej, służbę w pełnym tego słowa znaczeniu.
  Administratorom serwisu życzę w nadchodzącym, nowym roku więcej obiektywizmu i patrzenie na dwie strony medalu, bo czytając stronę w obecnym brzmieniu nie widać jej wcale. Brzmi ona tak jakby za całe zło odpowiedzialny był tylko Wójt, niestety wizja gminy reprezentowana przez większość obecnych radnych nie pozwala na optymizm – przykład: projekt rozbudowy szkół (minimalistyczny, nie idący w stronę rozwoju np. poziomu kształcenia – więc zgodny z całością koncepcji na funkcjonowanie gminy, czyli aby trwać i przetrwać jak najdłużej, jak najmniejszym wysiłkiem własnym, za jak największe pieniądze do prywatnej kieszeni) i plan zagospodarowania tzw. centrum – katastrofa.
  Pozdrawiam wszystkich, którzy mają jeszcze nadzieję, ja w tej kadencji jej nie widzę.

  • Admin pisze:

   Dziękujemy za życzenia oraz za wartościowy i wyważony komentarz. Pozwolę sobie na polemikę w poruszonym temacie. Czy zwiększenie dochodów gminy można uzyskać poprzez: większą subwencję oświatową w przypadku posyłania dzieci (zwiększenie liczby uczniów) do atrakcyjnej szkoły (rozbudowa)? Obecnie nasza gmina płaci za dzieci uczęszczające do innych (ciekawszych) szkół poza naszymi. Własna hala sportowa przynosi korzyści ościennej Kołbieli. Nasze dzieci posyłane są tam odpłatnie na zajęcia sportowe. Jedyne, czynne boisko dla dwóch szkół: gimnazjum i podstawówka (z klasami sportowymi!) to u nas tzw. „Orlik”, który niedługo wg zasad unijnej pomocy zacznie być płatny… Kluby sportowe i młodzież korzysta z Orlika prawie non stop. W grafiku brak wolnych terminów. Właśne boiska (pod dachem i te w terenie) to kolejna szansa na pozyskanie dodatkowyh funduszy i podniesienie poziomu wychowania fizycznego dzieci. Funkcjonalna szkoła (patrz koncepcja) to miejsca pracy dla specjalistów: logopedów, psychologów itd. Funkjonalna szkoła to atrakcyjne miejsce zatrudnienia dla nauczycieli. Znalazło się także rozwiązanie dla poniewierających się harcerzy oraz godna Celestynowa hala sportowo/widowiskowa. Takiego miejsca spotkań na większą ilość osób poza niszczonymi parkietami sal gimnastyznych, np. na sesje rady gminy lub inne wydarzenia kulturalne – w naszej miejscowości – wciąż brak. Ostatnio wynajmowany był na Sesję Nadzwyczajną Dwór Radzyń za niebagatelną kwotę. W nowej szkole przewidziana jest właśnie taka funkcja architektoniczna. Koncepcja rozbudowy wpisuje się w podniesienie poziomu kształcenia. Trzeba mieć do tego właśnie zaplecze i przyciągnąć do siebie warunkami pracy dobrych nauczycieli. Co jest ważniejsze/pilniejsze od poziomu nauki naszych dzieci? A jeśli jeszcze na tym możemy zarobić? Oświata to przecież ponad połowa budżetu gminnego. Czy mogę prosić rozwinięcie „tragedii” w świele zagospodarowania centrum? Jestem podobnego zdania ale nie wiem czy to samo mamy na myśli? A jak „wyborca” zapatruje się na niezrealizowany na początku kadencji pomysł wójta związany z likwidacją szkoły w Regucie? Powstały dwa projekty uchwał, z których wójt nie przedstawił radzie żadnego. Czy zwiększenie w takim wypadku subwencji oświatowej dla szkoły w Celestynowie nie byłoby finansowo korzystniejsze? Czy ekonomicznie zasadne jest utrzymanie budynku szkoły w Regucie?

 28. Celester pisze:

  Uważam, że tak, wyborcy mogą czuć się zawiedzeni z pracy obecnego wójta. Mam na myśli tych świadomych wyborców, czyli tych co interesują się losami naszej gminy (znaczna jednak mniejszość). Ja osobiście jestem zawiedziony samą osobą wójta oraz tym co ona reprezentuje. Jak dla mnie pan Traczyk jest oszołomem z którym ciężko nawiązać zdrową, normalną rozmowę. Słowo oszołom idealnie pasuje mi to tego człowieka i dokładnie wiem co piszę bowiem miałem okazję pracować z tym człowiekiem.

  Nie będą oceniał całościowej pracy pana Traczyka przez te dwie kadencję bowiem brakuje mi w tej kwestii wiedzy ale mogę ocenić poczynania wójta oraz jego sztabu w kwestii rozwoju sportu w gminie Celestynów – ten temat znam doskonale. Powiem to dobitnie, sport w naszej gminie został niemalże wyniszczony, zapomniany, niewspierany. Przez ostatnie kilka lat i nie można mówić o jakimkolwiek rozwoju, wręcz przeciwnie. Wójt zapomniał o tej ważnej dziedzinie naszego życia. Wiele projektów sportowych z naszego rejonu jest realizowanych w charakterze społecznym przez mieszkańców gminy. Do dziś nie wiem czemu służy Referat Promocji Kultury i Sport?

  Uważam, że nie została zachowana równowaga – mieszkańcy powinni mieć możliwość rozwoju na wielu płaszczyznach, nie tylko kulturalnej, infrastrukturalnej ale także sportowej. O tym zapomniano.

  Podsumowując, w skali sześciostopniowej pracę obecnej władzy w dziedzinie sportu oceniłbym na na jeden, czyli najniższą.

  • Admin pisze:

   Dziękuję Celester za ciekawą opinię. Napiszę krótko: dotknąłeś ważnego tematu, który bagatelizowany jest mimo wysiłków radnych, od wielu lat. Zabiegi władzy wykonawczej dotyczące sportu w naszej gminie są doraźne i idą w parze z pozyskaniem głosów wyborców, kiedy dzieje się źle. Np. turniej siatkowy był odpowiedzią na pomysł radnych „Copa Celesta” a w świetle referendum organizowany jest turniej halowy w piłkę nożną w Kołbieli, plany zainspirowane przez radnych budowy własnej hali sportowej plus kilku boisk (wraz z rozbudową szkoły podstawowej) są mniej istotne niż budowa wiat przystankowych lub „czegoś” w centrum Celestynowa. No właśnie. Może ktoś wie co to za wykop w ziemi obok Skate Park pojawił się w sobotę? Będziemy mieć basen? Zasięgnąłem języka u radnych. Nikomu wójt nie pochwalił się co to za tajemnicza „dziura”…

  • Admin pisze:

   Już wiem. W centrum Celestynowa przy Skate Park budowana jest ślizgawka plus górka do zjeżdżania na sankach. Tylko, że wygląda to na kolejną samowolkę p.wójta. Rada Gminy nic nie wie na ten temat. Czyżby pan wójt znalazł sponsora? Publiczne pieniądze na publicznym gruncie należy wydawać w uzgodnieniu z radą…

  • Mieszkaniec pisze:

   Po niecałym roku funkcjonowania „lodowiska” widzę że chyba dziura będzie zasypana. Pewnie wójt szykuje w tym miejscu kolejną megainwestycję. Najlepiej niech to będzie aquapark – to ostatnimi laty modny temat i świetny sposób na powiększanie dziury budżetowej.

 29. Admin pisze:

  Zapraszam do dyskusji. Czy Waszym zdaniem wyborcy obecnego wójta zawiedli się na swoim kandydacie czy wręcz przeciwnie. Mija półmetek jego drugiej kadencji. Jak oceniamy pracę pana Stefana Traczyka?

Możliwość komentowania jest wyłączona.